3. Niedziela Wielkanocna 30.04.2017 r. Niedziela Grobu Pańskiego

Dziś w trzecią niedziele po zmartwychwstaniu, nasza wspólnota parafialna przeżywa dzień w którym koncentrujemy naszą uwagę na tajemnicy pustego Bożego Grobu, który przypomina nam o zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. Główne uroczystości połączone z procesją rezurekcyjna odbędą się o godz. 15.00 pod przewodnictwem Abpa Adama Szala oraz kanoników Kapituły Przeworskiej. Zapraszamy do nawiedzenia Bożego Grobu, aby doświadczając obecności Chrystusa Eucharystycznego umocnić swoją wiarę w Jego Zmartwychwstanie.

Jutro rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Zapraszamy w każdą niedzielę i uroczystość o godz. 15.00 a w ciągu tygodnia o godz. 18.00. Zapraszamy do licznego udziału w tym pięknym maryjnym nabożeństwie.

Tradycyjnie 1 maja wyruszy pielgrzymka rowerowa do Jodłówki, Zbiórka dla pielgrzymów rowerowych o godz. 8.30 przy Bazylice. Msza św. w Jodłówce o godz. 12.00

W środę Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Porządek mszy świętych niedzielny. Uroczystość z udziałem władz miejskich i powiatowych odbędzie się w kościele Św. Barbary, O. Bernardynów. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 9.30 a po niej, przemarsz pod obelisk poświęcony Konstytucji 3 Maja.

W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek spowiedź rano i od godz. 16.30. O godz. 6.30 w piątek msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa, a w sobotę o Niepokalanym Sercu Najśw. Maryi Panny.

Dziś rozpoczyna się tydzień biblijny, którego uwieńczeniem będzie Kongres Biblijny w najbliższą sobotę. Rozpocznie się o godz. 10.00 w bazylice, o godz. 10.20 msza w kaplicy Bożego Grobu a następnie wykłady w Domu sw. Józefa Ks prof. Stanisława Haręzgi, ks. Dra Macieja Dżugana i ks dra Łukasza Jastrzębskiego.

Katechezy przedmałżeńskie od najbliższego piątku po wieczornej mszy św. Spotkania będą w poniedziałki, środy i piątki do końca miesiąca o godz. 19.00.

Redakcja Przemyskiej Niedzieli organizuje pielgrzymkę do sanktuariów Europy. Termin 25 czerwca do 8 lipca, Koszy 750 Euro. Dokładne informacje na stronie przemyska.pl