Niedziela Zesłania Ducha Świętego 04.06.2017r.

Uroczystość Zesłania Ducha Św. to dla naszej Parafii główna Uroczystość związana z zyskiwaniem odpustu zupełnego. O godz. 15:00 zapraszamy na nabożeństwo majowe. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Dr Wojciechowi Sabikowi za głoszone nauki.

Jutro w poniedziałek drugi dzień Uroczystości Zesłania Ducha Świętego; Święto NMP Matki Kościoła, Dla mas jest to piata rocznica ustanowienia Sanktuarium, Grobu Pańskiego Msze św. w Bazylice w porządku niedzielnym. Nie będzie tylko mszy św. o godz. 10.30.

W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Najświętszej. Z tą niedziela kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. Przykazanie kościelne zobowiązuje do przyjęcia Komunii św. w okresie wielkanocnym.

We wtorek 13., 06 Abp Adam Szal dokona aktu proklamacji Św. Antoniego jako Patrona naszego miasta. Do tej uroczystości przygotują nas OO Bernardyni w przyszła niedzielę głosząc okolicznościowe kazanie.

Bóg zapłać za ofiary składane na inwestycje w Bazylice. Trwają prace przy renowacji muru od ul. Kościelnej oraz przy elewacji Kaplicy Bożego Grobu.