24. Niedziela Zwykła 17.09.2017 r.

  1. Dziś o godz. 15.00 zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia do Kaplicy Bożego Grobu. W rocznicę napaści sowieckiej na Polskę będziemy modlić się za pomordowanych przez sowietów podczas walk, w łagrach oraz deportowanych do nieludzkiej ziemi.
    Dziś także niedziela środków społecznego przekazu. Modlimy się za pracowników mediów i materialnie wspieramy diecezjalne radio „FARA”
  2.  Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dziś w na prace przy Bazylice. Aktualnie trwa renowacja i izolacja muru od ul. Kościelnej. Wkrótce parking, z tej samej strony zostanie wyłożony kostką. Pod koniec sierpnia miasto wykonało nową nawierzchnię na ul. Szkolnej. Poprawia się estetyka otoczenia Bazyliki. Składamy podziękowania Panu Burmistrzowi Leszkowi Kisielowi oraz Wojciechowi Supersonowi za podjęte prace. Jednocześnie w konserwacji jest ołtarz Św. Józefa. Na ukończeniu są prace konserwatorskie przy elewacji kaplicy Bożego Grobu. Trwa montaż bloków z piaskowca przy cokole wieży, aby przywrócić pierwotny wygląd wieży. Jest już prawie gotowy obraz Św. Jana Pawła II, którego autorem jest Marcin Telega, o wymiarach 140 x 180 cm. Będzie umiejscowiony nad wejściem do kaplicy Bożego Grobu. W planach mamy także docieplenie budynku plebanii.
  3. W przyszłą niedziele szkolne koło Caritas w ZSZ im. Jana III Sobieskiego przeprowadzi zbiórkę do puszek na pomoc w kosztownym leczeniu i rehabilitacji absolwentki tej szkoły Wioli Duszy.
  4. W poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, a w czwartek Św. Mateusza Apostoła
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej