27. Niedziela Zwykła 8.10.2017 r.

  1. Dziś nabożeństwo różańcowe o godz. 15.00. Codziennie o godz. 17.30, dla dzieci  w poniedziałek, środę i piątek o 16.30.
  2. We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie POAK.
  3. W piątek 13 października wypada 100 rocznica ostatniego Objawienia Matki Bożej w Fatimie. Wieczorem będzie zmiana, ponieważ o godz. 17.30 będzie Msza św., a po niej różaniec fatimski z procesją światła wokół bazyliki. O ile pozwoli na to pogoda?
  4. W sobotę wypada Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycielom, wychowawcom i wszystkim pracownikom oświaty składamy najlepsze życzenia.
  5. W sobotę Mszą św. o godz. 10.00 rozpoczniemy II etap Kursu biblijnego. Po mszy św., wykład biblisty Ks. Prof. Stanisława Haręzgi w salce w Domu Św. Józefa.
  6. W przyszłą niedzielę kolejny raz będziemy przeżywać Dzień Papieski połączony ze zbiórką do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, które wspiera biedną, a uzdolnioną młodzież. Pamiątką tego dnia dla naszej Parafii, będzie obraz Św. Jana Pawła II, który będzie umieszczony nad wejściem do Kapicy Bożego Grobu. Namalował go nasz rodak Pan Marcin Telega. Będzie on prezentowany na wszystkich przedpołudniowych Mszach św.
  7. Również za tydzień w niedzielę wypada dzień dziecka utraconego. Modlimy się za matki, które przeżyły dramat utraty dziecka nie tylko przed narodzeniem. Zapraszamy na różaniec o godz. 15.00 z rozważaniami poświęconymi tej tematyce, Msze św., a po niej spotkanie dla zainteresowanych w salce katechetycznej.
  8. Dziś zbiórka do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Meksyku.
  9. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.
  10. W następną niedzielę (15.10) o godz. 15.00 w Bazylice spotkanie pielgrzymów na Jasną Górę grupy św. Rafała.