30. Niedziela Zwykła 29.10.2017 r.

 1. Dziś Uroczystość Poświęcenia Kościoła.  Dziękujemy Bogu za budowniczych naszej pięknej  Bazyliki, Rodziny Tarnowskich, Lubomirskich oraz za tych, którzy się tu modlili przez wieki i prosimy o błogosławieństwo Boże w pracach konserwtorsko-remontowych oraz dla ofiarodawców.
 2. W środę  Uroczystość Wszystkich Świętych. W Bazylice msze święte jak w niedzielę. Po mszy św. o godz. 1200 procesja za zmarłych na Stary Cmentarz.  Nowenna do Matki Bożej Nieust. Pomocy o godz. 15.00, a po niej msza św.  Zadbajmy o groby swoich bliskich i o te zapomniane.
 3. 1 listopada na naszym cmentarzu Akcja Katolicka będzie przeprowadzać kwestę na pomoc  ubogim. Kwestować także będą harcerze.
 4. W czwartek wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, dzień zaduszny. Wieczorem o godz. 17.30  msza św. z procesją  modlitewną za zmarłych. Dodatkowa msza św. o godz. 9.00
 5. Zachęcamy do spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych – wtorek od godz. 16.30. We wtorek zakończenie nabożeństw różańcowych. .
 6. W I piątek miesiąca spowiedź od godz. 16.00 i dodatkowa Msza św. o godz. 16.30. W piątek po mszy św. wieczornej spotkanie dla rodziców młodzieży bierzmowanej z klas III.
 7. Listopad jest miesiącem modlitwy za zmarłych, dlatego na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki wypominkowe. Prosimy wypełniać je czytelnie i składać w zakrystii, aby ustalić termin wypominek. Wypominki złożone na tace będą odprawiane w dowolnym czasie.
 8. Ze względu zmianę czasu na zimowy  porządek nabożeństw w tym tygodniu ulega zmianie. Różaniec w poniedziałek i wtorek,  oraz nabożeństwa wypominkowe, od piątku, będą o godz. 17.00. Msza św. o godz. 17.30.
 9. W naszym kinie w czwartek, sobotę i niedzielę będzie projekcja filmu „Dwie Korony” o św. Maksymilianie Marii Kolbe.
 10. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolników w cenie 25 zł za sztukę.
 11. Siostra Teresa dziękuje za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę.

Podziekowanie