31. Niedziela Zwykła 5.11.2017 r.

  1. Dziś o godz.15.00 zmiana tajemnic różańcowych oraz nabożeństwo wypominkowe połączone  z Koronką do Miłosierdzia Bożego.
  2. W poniedziałek zapraszamy na spotkanie młodzież gimnazjalną klas trzecich przygotowującą się do bierzmowania. Spotkanie  będzie wewnętrznym egzaminem  dopuszczającym do bierzmowania. Początkiem spotkania  jest msza św. o godz. 17.30.
  3. W sobotę Święto Niepodległości. Centralne uroczystości dla Przeworska z udziałem Władz Miejskich i Powiatowych odbędą się w naszej Bazylice o godz. 9.15. Zachęcamy do licznego udziału w tej mszy św., aby dziękować Panu Bogu za dar wolności i za ofiarę życia przodków złożoną na ołtarzu Ojczyzny. Po mszy św. dalsza część świętowania odbędzie się przy  ratuszu. Pozostałe msze św. w tym dniu, będą w porządku dnia powszedniego.
  4. Zachęcamy do dekorowania domów i mieszkań flagami narodowymi.
  5. Nabożeństwa wypominkowe codziennie o godz. 17.00. Kartki wypominkowe są wyłożone na bocznych ołtarzach.
  6. Na bocznych ołtarzach są także listy poparcia dla zakazu aborcji eugenicznej, która pozwala na zabójstwo nienarodzonych dzieci np. z zespołem Dawna.
  7. Kwesta Akcji Katolickiej na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych wyniosła 3616 zł .
  8. W kaplicy szpitalnej w dniach od 6 – 12 listopada będą relikwie bł. Ewy Noiszewskiej – lekarki oraz Bł. Marty Wieckiej pielęgniarki ze zgr. Sióstr Miłosierdzia. Zakończenie 12 listopada podczas mszy o godz. 7.00.
  9. Zachęcamy  do lektury prasy katolickiej, wktórej znajdziemy ciekawe artykuły także dotyczące  święta Niepodległości.