4 Niedziela Adwentu – 24.12.2017

 1. Dziś IV Niedziela Adwentu i jednocześnie Wigilia przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.30. Wieczerza wigilijna w naszych rodzinach niech będzie połączona z czytaniem Pisma Św. o narodzeniu Pana  Jezusa, modlitwą, śpiewem kolęd. O północy zapraszamy na Pasterkę, która jest pierwszą Mszą z Uroczystości Bożego Narodzenia. Przed Pasterką od godz. 23.00 czuwanie animowane przez młodzież zatytułowane „DROGA DO BETLEJEM”.  Pasterka w kaplicy sióstr Szarytek o godz. 22.00. W Studzianie i Chałupkach o 23.00.
 2. W Boże Narodzenie nie ma Mszy św. o godz. 6.30, godziny pozostałych Mszy św. bez zmian.
 3. W drugi dzień Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana, godziny Mszy św. jak w każdą niedzielę.
 4. We środę święto św. Jana Apostoła. Poświęcenie wina na każdej Mszy św., natomiast na Mszy o godz. 17.30 poświęcenie będzie połączone z rozdawaniem wina, które przekazał Pan Dariusz Rosół.
 5. W czwartek  udamy się z wizytą duszpasterską do parafian w Chałupkach, a w piątek odwiedzimy parafian z ulic: Pod Chałupkami, Za Parowozownią, Wiśniowa, Chruściela, Andersa i Wspólna . Początek o godz. 9.00.
 6. Z racji świątecznego czasu spotkań rodzinnych, w piątek nie obowiązuje POST.
 7. W niedzielę o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo na zakończenie roku.
 8. Panu  Henrykowi Majcherowi, serdeczne „Bóg Zapłać za choinki, a pani Ewie Żyga, Panu Kościelnemu, Panu Stanisławowi Michalikowi i Adamowi Kaczmarowi oraz młodzieży za wykonanie bożonarodzeniowej dekoracji Bazyliki”
 9. Bóg zapłać za ofiary w ubiegłą niedzielę składane  na pokrycie kosztów inwestycji przy Bazylice.  Suma ofiar indywidualnych wyniosła 4 250  zł.
 10. Zachęcamy do nabycia parafialnego kalendarza na 2018 rok ze zdjęciami naszej bazyliki. Cena  minimum 10 zł. Dochód zostanie przeznaczony na wsparcie prac przy bazylice. Zachęcamy do nabycia kalendarza, który może być prezentem dla znajomych. Są jeszcze świece wigilijne Caritas.
 11. Dziś dzień imienin ks Abpa Adama Szala. Pamiętajmy w modlitwie  o byłym naszym wikariuszu.
 12. Zachęcamy do lektury Tygodników; Niedziela oraz Gościa niedzielnego – W niedzieli dodatkiem jest płyta z kolędami zespołu Arka Noego.