4 Niedziela Zwykła – 28.01.2018

  1. W piątek  (02.02), w czterdzieści dni po Bożym Narodzeniu będziemy przeżywać Święto Ofiarowania Pańskiego, zwanego inaczej Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszamy na msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym oprócz mszy św. o godz. 10.30. Podczas każdej mszy św. będą poświęcane świece. Jest to dzień modlitwy w intencji osób konsekrowanych, poświęconych Panu Bogu. Modlimy się w intencji sióstr Miłosierdzia Bożego, oraz za powołanych z naszej parafii którzy poświęcili swoje życie służbie Bogu i Kościołowi oraz o nowe powołania z naszej parafii. Ofiary składane w tym dniu przeznaczone są na zakony klauzurowe; S. Karmelitanki albo S. Benedyktynki.
  2. Podczas mszy św. o godz. 18.30 modlić się będziemy w intencji przeworskich pszczelarzy, którzy ofiarowali  wosk na paschał dla naszej bazyliki.
  3. W tym tygodniu pierwszy, czwartek, piątek i sobota. Ponieważ I piątek zbiega się ze świętem Matki Bożej gromnicznej do spowiedzi zapraszamy  przed i podczas każdej mszy.
  4. Rozpoczęły się ferie zimowe, dlatego msze św rano będą tylko o godz. 6.30 i 7.30.
  5. Bóg zapłać za ofiary na prace przy bazylice składane w ostatnią niedzielę. Suma ofiar indywidualnych wyniosła 2920 zł.
  6. Ponieważ  tym roku wspomnienie Matki Bożej z Lourdes wypada w niedzielę (11.02), dlatego Światowy Dzień Chorego będziemy obchodzić w piątek 9 lutego o godz. 10,.00 a po niej nabożeństwo z błogosławienstwem lurdzkim.