1 Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2018

 1. Przeżywamy okres Wielkiego Postu. Zachęcamy do podjęcia wyrzeczeń i postanowień wielkopostnych. Szczególnie zapraszamy do udziału w nabożeństwach Męki Pańskiej i do modlitwy o pokój na świecie.
 2. Dziś po południu zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Będzie ono transmitowane przez archidiecezjalne Radio Fara. Po nabożeństwie msza św. bez homilii.
 3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej:
  • czwartek; dla dzieci o godz. 16.30.
  • piątek; parafialna o godz. 17.00, dla młodzieży o godz. 19.00.
 4. Trwają prace w prezbiterium mające na celu przeniesienie ołtarza za balaski, na stare miejsce. Chodzi m.in. o powiększenie powierzchni Bazyliki i lepszą komunikację z wiernymi. W ich trakcie odkryte zostało wejście do krypty pod prezbiterium, gdzie grzebano zakonników,  Stróżów Bożego Grobu w Jerozolimie – Bożogrobców. Przypuszczamy, że to wejście i krypta były zakryte od 1693 r. gdy powstał obecny ołtarz. Niespodzianka w Jubileuszu 625 erygowania naszej przeworskiej Parafii. Zdjęcia z wnętrza  krypty na stronie internetowej bazyliki.
 5. Ukończone zostały prace przy dociepleniu strychu na budynku plebani (ok. 500 m. kw.). Bardzo serdecznie dziękujemy firmie budowlanej Pana Mariusza Żaka ze Studziana za mądre rozwiązania i  wzorowe wykonanie tej bardzo trudnej i niezbędnej inwestycji.
 6. Dziękujemy za ofiary na inwestycje parafialne. Trwa także przygotowanie do wykonania nowego  ogrzewania bazyliki.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 zapraszamy na mszę św. z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Niezłomnych z udziałem władz i 14 dywizjonu artylerii samobieżnej z Jarosławia. Przed mszą św. montaż słowno-muzyczny Młodzieży ze Studziana.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.