5 Niedziela Wielkiego Postu – 18.03.2018

  1. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i nowenną do św. Józefa o godz. 15:00.
  2. Jutro Uroczystość św. Józefa. Zachęcamy do modlitwy w intencji Abpa seniora Józefa Michalika oraz Ojca św. seniora Benedykta XVI, Józefa Ratzingera.
  3. W czwartek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.30.
  4. W najbliższy   piątek  Miejska Droga Krzyżowa. Wyruszy z kościoła Św. Barbary ok. godz. 18.30, przez Rynek do kaplicy Grobu Pańskiego w naszej bazylice. W tym dniu nie będzie drogi krzyżowej o godz. 17.00 i 19.00. Natomiast po mszy św. o godz. 20.00 Bractwo Św. Jakuba zaprasza do udziału w Drodze Krzyżowej z naszej Bazyliki do Rzeszowa. Szczegóły na plakatach
  5. Najbliższa niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, zwana też Niedzielą Palmową. Poświęcenie palm będzie na wszystkich mszach św. Podczas mszy o godz. 10.30 poświęcenie będzie na zewnątrz Bazyliki.
  6. W Niedzielę Palmową o godz. 15.00 zapraszamy na śpiew wybranych pieśni pasyjnych pt. „W ręce Twoje Panie powierzam ducha mojego…” /soliści, chóry przy akompaniamencie kwartetu smyczkowego/ Po koncercie nabożeństwo Gorzkich Żali i msza.
  7. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na inwestycje przy bazylice. Zakończone już zostały prace przy adaptacji prezbiterium. Wielkie podziękowania i uznanie za świetną pracę składamy firmie kamieniarskiej Pana Pawła Kucaba,
  8. Dziś w Miejskim Ośrodku Kultury na godz. 18.00 odbędzie się reczital Zespołu Piosenki Poetyckiej „Jak”, połączony z wystawą obrazów przeworskich artystów. Celem tego wydarzenia jest zebranie środków pieniężnych, na pomoc w rehabilitacji Michalinki Kułakowskiej, chorej na rdzeniowy zanik mięśni. Najhojniejszym darczyńcom zostaną podarowane obrazy. Również w Urzędzie Miasta i szpitalu w Przeworsku w dniach 20-23 marca br. odbędzie się Wielkanocny Kiermasz Pracowniczy dla Michalinki.
  9. W Niedzielę Palmową podczas mszy św. o godz. 18.30 oraz w Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek o godz. 18.00 zapraszamy na refleksje wielkopostne przygotowujące do spowiedzi i przeżycia Świąt, które wygłosi ks. Dr Tomasz Hryniak.
  10. Są jeszcze do nabycia paschaliki – 7 zł oraz baranki wielkanocne – 5 zł., przez które wspomagamy działania Caritas Archidiecezji Przemyskiej.