Niedziela Palmowa – 25.03.2018

  1. Dzisiejszą Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową, rozpoczął się Wielki Tydzień, który zakończmy Niedzielą Zmartwychwstania. O godz. 15.00. Zapraszamy do wysłuchania pieśni pasyjnych „W ręce Twoje Panie powierzam ducha mojego”. Po koncercie Gorzkie Żale i msza św.
  2. Dziś podczas mszy o 18.30 oraz w poniedziałek i wtorek podczas mszy o godz. 18.00 ks. Dr Tomasz Hryniak wygłosi kazania przygotowujące do spowiedzi i przeżycia triduum paschalnego.
  3. W środę spowiedź wielkopostna od godz. 8.30 do 12.00 oraz od 14.00 do 18.00. / o godz. 10.00 i 16.00 krótka przerwa dla spowiedników /
  4. Od jutra wieczorne msze św. będą o godz. 18.00

TRIDUUM PASCHALNE

  • Wielki Czwartek - dzień ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a następnie adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 23.00. / Od godz. 21.30 adoracji przewodniczy Parafialny Odział Akcji Katolickiej /
  • Wielki Piątek – w ciągu dnia zachęcamy do nawiedzenia kościoła i oddania czci Panu Jezusowi, Który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. W tradycji naszej Parafii jest indywidualne odprawianie Drogi Krzyżowej. Gorąco zachęcamy do podtrzymywania tej pięknej przeworskiej  tradycji.

O godz. 15.00 zapraszamy na godzinę miłosierdzia i rozpoczęcie NOWENNY DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO oraz I cz. Gorzkich Żali. II cz. przed Liturgią Wielkiego Piątku, a III cz. po jej zakończeniu.

Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Przewodniczyć będzie Ks. bp Stanisław Jamrozek. Adoracja Krzyża i Grobu Pańskiego w piątek do godz. 23.00. / Od godz. 21.30 adorację poprowadzi Młodzież /. W tym dniu obowiązuje post ścisły jakościowy i ilościowy. W czasie liturgii w czwartek i piątek śpiewać będzie nasz parafialny chór męski Echo.

  • Wielka Sobotaświęcenie pokarmów wielkanocnych w Bazylice co pół godziny od godz. 8.00 do godz. 14.00. Zgodnie z przeworską tradycją od godz. 8.00 będą święcone pokarmy w następujących rejonach:

a) ul. Słowackiego, Żytnia, Wojciechówka i Studzian.
b) Gwizdaj, ul. Sobieskiego, Poniatowskiego, Sienkiewicza, Łańcucka, Krakowska i Niepodległości.
c) ul. Wiśniowa, Gorliczyńska, Chruściela, Za Parowozownią, ul. Dobra, Wspólna, Lubomirskich i Skłodowskiej oraz Kaplica w Chałupkach.

  • Wielka Sobota - LITURGIĘ WIELKIEJ NOCY rozpoczniemy o godz. 19.00. Prosimy przynieść świece (paschaliki  wielkanocne). Śpiew będzie animować nasza schola, która przygotowała specjalne śpiewy na tę najważniejszą i najpiękniejszą liturgię w ciągu roku liturgicznego.
  • Wielka Niedziela - Rezurekcja w niedzielę o godz. 6.00. z procesją wokół kościoła. W niedzielę Zmartwychwstania nie ma mszy o godz. 8.00. Pozostałe godziny mszy będą bez zmian.