7 Niedziela Wielkanocna – 13.05.2018

  1. Dziś w Uroczystość Wniebowstąpienia nasza Parafia przeżywa dzień I Komunii Świetej dzieci klas trzecich. Sto dziewiętnaścioro uczniów po raz pierwszy przystąpiło wczoraj do spowiedzi, a dziś  do Stołu Eucharystycznego. Pragnę w imieniu całej Parafii podziękować, Ks. Pawłowi Żygale, ks. Piotrowi Piechucie, Pani katechetce Marcie Brzezawskiej za całoroczną pracę w przygotowanie dzieci do tych wydarzeń, Dyrekcji  Szkoły Podstawowej Nr 1, Paniom wychowawczyniom wszystkich klas trzecich, Pani Ewie Żyga za piękny wystrój bazyliki. „Bóg zapłać” również Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za zaangażowanie w przygotowanie tej niepowtarzalnej Uroczystości oraz za dar ołtarza. Z ofiary pieniężnej zakupiony został mosiężny pulpit do miejsca przewodniczenia w prezbiterium i pulpit pod mszał na ołtarzu oraz chodnik w prezbiterium.
  2. Dziś nabożeństwo fatimskie po mszy o godz. 15:00 z nowenną  przed Zesłaniem Ducha św. 
  3. We wtorek i środę  o godz. 16.00 spotkanie dla dzieci przed rocznicą I Komunii św.
  4. W środę  wpada święto Św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski i Akcji Katolickiej w naszej Archidiecezji.
  5. W sobotę przed  Uroczystością  Zesłania Ducha Świętego  19.05, o godz. 10.00 w Bazylice Archikatedralnej odbędą się święcenia kapłańskie. Wśród diakonów, którzy maja otrzymać święcenia jest nasz parafianin Łukasz Dziedzic. W niedzielę Zesłania Ducha Świętego o godz. 12.00 odprawi pierwszą mszę zwaną prymicyjną. Zapraszamy parafian do udziału w tym ważnym wydarzeniu naszego życia parafialnego, aby także w ten sposób podziękować ks. Łukaszowi za jego piękną, pełną zaangażowania postawę, gdy jako kleryk, diakon, dorastał wśród nas do kapłaństwa. 
  6. W przyszłą sobotę, w Wigilię Zesłania Ducha Św. zapraszamy na Czuwanie Młodych CREATOR, które przygotowała Diakonia muzyczna naszej Parafii. To zaproszenie jest nie tylko dla młodych. Jest ono obowiązkowe dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania ale zapraszamy wszystkie grupy i stowarzyszenia i wszystkich parafian.
  7. W przyszłą niedziele Odpust w naszej parafii. Kazania będzie głosił ks Andrzej Bienia, Dyr., Radia Fara. Podczas mszy o godz. 10.30 Rocznica I Komunii Św. 
  8. Dzieci mające rocznicę I Komunii, ich rodziców i krewnych zapraszamy do spowiedzi w piątek od godz. 17.00.
  9. Przeworski teatr „U Julka” zaprasza na sztukę pt. „Królowie ponad miarę swoich czasów ” 14, 18 i 24 maja o godz. 18.00 w MDK.