Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 20.05.2018

  1. Wczoraj w Archikatedrze Przemyskiej otrzymał świecenia kapłańskie ks. Łukasz Dziedzic, a dziś o godz. 12.00 odprawi pierwszą mszę św. zwaną prymicyjną. Podczas mszy o godz.10.30 Rocznica I Komunii.
  2. Uroczystość Zesłania Ducha Św. to dla naszej Parafii główna Uroczystość związana z zyskiwaniem odpustu zupełnego. O godz. 15:00 zapraszamy na nabożeństwo majowe. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Andrzejowi Bieni za głoszone nauki podczas dzisiejszej uroczystości.
  3. Jutro w poniedziałek drugi dzień Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, Święto NMP Matki Kościoła. Dla nas jest to szósta rocznica ustanowienia Sanktuarium Grobu Pańskiego Msze św. w Bazylice w porządku niedzielnym. Nie będzie tylko mszy św. o godz. 10.30. Majówka o godz. 15.00
  4. SP nr 1 im Jana Pawła II zaprasza na koncert z okazji Dnia Matki, w poniedziałek o godz. 17.00 w MDK
  5. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  6. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Najświętszej. Z tą niedzielą kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. Przykazanie kościelne zobowiązuje do przyjęcia Komunii św. w okresie wielkanocnym.
  7. Bóg zapłać za ofiary składane na modernizację ogrzewania bazyliki.
  8. Dziś gościmy siostrę Teresę ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia, która pracuje w Kongo i prosi o wsparcie na budowę szpitala.