24 Niedziela Zwykła – 16.09.2018

  1. Dziś o godz. 15.00 zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia do Kaplicy Bożego Grobu. W przeddzień rocznicy napaści sowieckiej na Polskę – ciosu w plecy naszej Ojczyzny – będziemy modlić się za pomordowanych przez sowietów podczas walk, w łagrach oraz deportowanych do nieludzkiej ziemi.
  2. Dziś także niedziela środków społecznego przekazu. Modlimy się za pracowników mediów i materialnie wspieramy diecezjalne radio „FARA”
  3. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dziś w na prace przy Bazylice. Aktualnie trwa renowacja i konserwacja  murów elewacji wschodniej – ostatniej strony wieży i ściany północnej (od strony kaplicy Bożego Grobu) konserwacja bramy wjazdowej od ul. Kościelnej. Na bramie odkryto pierwotne tynki w kolorze ceglastej czerwieni i prawdopodobnie taki będzie miała kolor po zakończeniu prac ale o tym zdecyduje komisja konserwatorów z WUOZ w Przemyślu. Na ulicy Kościelnej miasto wykonało nową nawierzchnię z kostki klinkierowej. W dalszym ciagu poprawia się estetyka otoczenia Bazyliki. Składamy podziękowania Panu Burmistrzowi Leszkowi Kisielowi, Wojciechowi Supersonowi oraz Panu Januszowi Sobierajowi za podjęte prace. Jednocześnie rozpoczęły się prace przy budowie nowej kotłowni. O ile mamy dofinansowanie na prace konserwatorskie to ogrzewanie bazyliki jest wykonywane tylko z naszych parafialnych środków. Tym bardziej dziękujemy za każdą ofiarę złożoną na ten  cel.
  4. Zachęcamy młodzież do włączenia się do Diakonii muzycznej naszej Parafii. Spotkania w sobotę o godz. 15.00.
  5. Zapraszamy na spotkania kandydatów do bierzmowania. W poniedziałek klasy VIII, we wtorek III Gimnazjum.
  6. We wtorek święto św. Stanisława Kostki, a w piątek św. Mateusza Apostoła.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej