25 Niedziela Zwykła – 23.09.2018

  1. W najbliższą niedzielę będziemy świętować Jubileusz 625 lecia erygowania naszej Parafii oraz nadania praw miejskich miastu Przeworsk przez króla Władysława Jagiełłę. Główne uroczystości rozpoczną się uroczystym przejściem od Ratusza do bazyliki, a o godz. 12.00 Abp Adam Szal odprawi mszę św. dziękczynną za 25 pokoleń wiary przeworszczan.
  2. O godz. 15.30 – po mszy św. – zapraszamy na koncert muzyki renesansu w wykonaniu zespołu Camerata Cracovia. Poezję Jana Kochanowskiego będzie recytował wybitny aktor Olgierd Łukaszewicz. 
  3. Przypominamy że, kancelaria parafialna jest czynna w godzinach popołudniowych od poniedziałku do piątku od godz. 16.00 do 17. 30. Do południa tylko w poniedziałek od godz. 9.00 do 10.00. – oprócz świąt kościelnych i I piątku miesiąca. 
  4. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na remont Bazyliki. Suma ofiar indywidualnych wyniosła 1150 zł.
  5. Na stronie internetowej naszej parafii znajduje się link odnoszący do bardzo ciekawego filmu dokumentalnego o naszym sanktuarium Bożego Grobu, autorstwa Pana Szczepana Barczyka, redaktora TV Trwam. Sanktuarium w Przeworsku
  6. Trwają prace przy kotłowni ogrzewania bazyliki. Zdemontowana została stara kotłownia, kompletnie wyeksploatowana. W tym tygodniu rozpocznie się  montaż nowej kotłowni. Zaszła także konieczność wymiany pieca w kotłowni w domu św. Józefa. Miał już 20 lat.
  7. Po mszy św. ministranci rozprowadzają prasę katolicką. Zapraszamy do lektury prasy i słuchania radia Fara.