29 Niedziela Zwykła – 21.10.2018

  1. Dziś święto demokracji. To my jako lud – demos, gr – mamy władzę – kratos, gr, dysponując głosem wyborczym. W tym roku dziękujemy Panu Bogu za stulecie odzyskania wolności. Niech udział w wyborach będzie wyrazem naszej troski i odpowiedzialności za naszą małą Ojczyznę. Tak wiele kosztowało nas wybicię się na wolność, aby przeżywać wolne wybory. Nie zmarnujmy tej szansy, aby kartką wyborczą okazać osobistą odpowiedzialność za Ojczyznę. Duch Święty, patron naszej parafii, niech natchnie was do mądrego wyboru tych, którzy przez pięć lat będą kierować Miastem, Powiatem i Województwem. 
  2. Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki wypominkowe. Prosimy wypełniać je czytelnie i składać w zakrystii, aby ustalić termin wypominek. Wypominki złożone na tace będą odprawiane w dowolnym czasie.
  3. Jutro w liturgii wspominamy św. Jana Pawła II, a we wtorek bł. Jana Balickiego.
  4. W przyszłą niedzielę uczniowie ze Szkoły Muzycznej pod kierunkiem Pani Natalii Cieślachowskiej Trojnar Przed Mszą o godz. 12.00 w trakcie i po mszy św. wykonają pieśni maryjne i patriotyczne. Ma to związek z setną rocznicą odzyskania niepodległości.
  5. Abp Adam Szal wyznaczył termin bierzmowania  dla uczniów III klas gimnazjum oraz klas ósmych na niedzielę 09 grudnia o godz. 12.00.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone na ogrzewanie Bazyliki. Jest już ukończona kotłownia w domu Św. Józefa, a rozruch ogrzewania bazyliki nastąpi pod koniec tego tygodnia. Pozostały jeszcze drobne prace. Dziękujemy także za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek na Dzieło Trzeciego Tysiąclecia. Suma ofiar wyniosła 7 054 zł.
  7. Dziś w rozpoczynającym się tygodniu misyjnym, POAK przeprowadzi zbiórkę do puszek na pomoc w budowie kościoła w Ekwadorze. Zachęcamy do wsparcia dzieła misyjnego.