30 Niedziela Zwykła – 28.10.2018

 1. Wybory samorządowe w naszym mieście dały kredyt zaufania na następną kadencję Panu dr Leszkowi Kisielowi i jego ugrupowaniu. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy dla dobra wszystkich mieszkańców Przeworska. 
 2. Dziś Uroczystość Poświęcenia Kościoła. Dziękujemy Bogu za budowniczych naszej pięknej Bazyliki, Rodziny Tarnowskich, Lubomirskich oraz za tych, którzy się tu modlili przez wieki i prosimy o błogosławieństwo Boże w pracach konserwatorsko-remontowych oraz dla ofiarodawców.
 3. Zachęcamy do spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych, w środę od godz. 16.30. W środę zakończenie nabożeństw różańcowych.
 4. W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. W Bazylice msze święte jak w niedzielę. Po mszy św. o godz. 1200 procesja za zmarłych na Stary Cmentarz. 
 5. Zadbajmy o groby swoich bliskich i o te zapomniane.
 6. 1 listopada na głównym cmentarzu Akcja Katolicka będzie przeprowadzać kwestę na pomoc ubogim. Kwestować także będą harcerze.
 7. W piątek wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, dzień zaduszny i jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Dodatkowa msza św. za zmarłych o godz. 9.00. Wieczorem o godz. 17.30 msza św. z procesją modlitewną za zmarłych. 
 8. W I piątek miesiąca spowiedź od godz.16.30. 
 9. Listopad jest miesiącem modlitwy za zmarłych, dlatego na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki wypominkowe. Prosimy wypełniać je czytelnie i składać w zakrystii, aby ustalić termin wypominek. Wypominki złożone na tace będą odprawiane w dowolnym czasie.
 10. Ze względu zmianę czasu na zimowy porządek nabożeństw w tym tygodniu ulega zmianie. Różaniec oraz nabożeństwa wypominkowe, od poniedziałku, będą o godz. 17.00, a msza św. o godz. 17.30.
 11. W zakrystii oraz  w sklepiku są do nabycia Kalendarze Rolników w cenie 28 zł za sztukę.