32 Niedziela Zwykła – 11.11.2018

  1. Dziś przeżywamy 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Dziękując Panu Bogu za ten dar prosimy o mądre zagospodarowanie wolności w naszym osobistym życiu i państwowym. 
  2. W czwartek wypada 55. rocznica śmierci Ks. Prałata Romana Penca, proboszcza naszej parafii od 1936 – 1963 r. (27 lat). Niech spoczywa w pokoju wiecznym! Wieczorem msza św. w jego intencji.
  3. Dobiegają końca prace konserwatorskie przy bazylice. Bardzo zniszczona i brzydka brama wjazdowa do bazyliki od strony ul. Kościelnej otrzymała nowe życie i nową kolorystykę na podstawie odkrytego pierwotnego koloru tynku. W zakrystii zostały zainstalowane cztery nowe okna. 
  4. Nabożeństwa wypominkowe codziennie o godz. 17.00. Kartki wypominkowe są wyłożone na bocznych ołtarzach. 
  5. Można nabyć kalendarze o Matce Bożej Miłosierdzia z Ostrej Bramy w Wilnie w cenie 5 zł oraz kalendarz rolników w cenie 28 zł.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. 
  7. W dniach 23 – 25 listopada w naszej parafii odbędą się warsztaty muzyczne przygotowujące przyszłoroczną edycję Czuwania Młodych Creator. Osoby chętne do udziału w warsztatach prosimy o kontakt z ks. Damianem lub rejestrację przez stronę internetową www.creator.przemyska.pl