4 Niedziela Adwentu – 23.12.2018

 1. Jutro Wigilia przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Zapraszamy na ostatnie roraty o 6.30. Nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 17.30. Wieczerza wigilijna w naszych rodzinach niech będzie połączona z czytaniem Pisma Św. o narodzeniu Pana  Jezusa, modlitwą, śpiewem kolęd. W tygodniku Gość Niedzielny jest dodatek z modlitwami przy wieczerzy wigilijnej. O północy zapraszamy na Pasterkę, która jest pierwszą mszą z Uroczystości Bożego Narodzenia. Przed Pasterką od godz. 23.00 czuwanie animowane przez diakonię muzyczną młodzieży zatytułowane „DNIA JEDNEGO O PÓŁNOCY”. Po pasterce będzie zbiórka do puszek na warsztaty CREATOR, które realizuje młodzież na wigilię Zesłania Ducha Świętego. Pasterka w kaplicy sióstr Szarytek o godz. 22.00. W Studzianie i Chałupkach o 23.00.
 2.  W Boże Narodzenie nie ma mszy św. o godz. 6.30, godziny pozostałych mszy św. bez zmian. 
 3. W drugi dzień Bożego Narodzenia, Święto Św. Szczepana, godziny mszy św. jak w każdą niedzielę.
 4. We czwartek Święto Św. Jana Apostoła. Poświęcenie wina na każdej mszy św., natomiast na mszy 17.30 poświęcenie będzie połączone z rozdawaniem wina, które przekazał Pan Dariusz Rosół. 
 5. W czwartek 27. XII, młodzież naszej parafii zaprasza do MDK na godz. 17.00. Bożonarodzeniowe przedstawienie poprzedzone konkursem dla dzieci wiąże się ze zbiórką środków na pomoc dzieciom z przeworskiego domu dziecka. Zbiórka do puszek na ten cel będzie w święto Św. Szczepana. Przedstawienie rozpocznie się ok 18.45, po wieczornej mszy św., a po przedstawieniu koncert kolęd diakonii muzycznej. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu oraz do wsparcia szlachetnej inicjatywy młodzieży.
 6. W piątek udamy się z wizytą duszpasterską do parafian w Studzianie,  a w sobotę ciąg dalszy w  Studzianie i Gwizdaj. Początek o godz. 9.00.
 7. Z racji świątecznego czasu spotkań rodzinnych, w piątek nie obowiązuje POST
 8. Serdeczne „Bóg Zapłać – Nadleśnictwu Kańczuga za choinki do bazyliki, pani Ewie Żyga, Panu Kościelnemu, Panu Stanisławowi Michalikowi i Adamowi Kaczmarowi, Piotrowi Czerwonce oraz Kazimierzowi Skwarze oraz młodzieży za wykonanie bożonarodzeniowej dekoracji Bazyliki”.
 9. Bóg zapłać za ofiary w ubiegłą niedzielę składane na pokrycie kosztów inwestycji przy Bazylice. Suma ofiar indywidualnych wyniosła 3 250  zł.
 10. Jutro dzień imienin ks. Abpa Adama Szala. Pamiętajmy w modlitwie o byłym naszym wikariuszu.
 11. Zachęcamy do lektury Tygodników; Niedziela oraz Gościa niedzielnego – W niedzieli dodatkiem jest płyta z kolędami Ryszarda Rynkowskiego.