Niedziela Chrztu Pańskiego – 13.01.2019

  1. Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie kolędy śpiewamy do 2 lutego.
  2. „W tych dniach wypada 20 rocznica śmierci ks. Prałata Adama Ablewicza, któremu nasza parafia wiele zawdzięcza. Bardzo troszczył się o bazylikę. 50 lat temu odnowił kaplicę Bożego Grobu i odrodził kult Chrystusa Zmartwychwstałego” Czynimy starania aby upamiętnić jego osobę tablicą pamiątkową.  Polecajmy go w naszych modlitwach.
  3. Zapraszamy na spotkanie młodzież przygotowująca się do bierzmowania. W poniedziałek klasy VI SP, a we wtorek klas VII  SP. Kandydaci przychodzą na mszę św. o 17.30, a po niej spotkanie w grupach. Przypominamy, że na spotkania przynosimy Pismo Św. Na pierwsze, organizacyjne spotkanie w poniedziałek, zapraszamy także rodziców uczniów klas VI.
  4. W piątek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  5. W sobotę wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara. Przez przyczynę Świętego biskupa naszej archidiecezji prośmy w intencjach Kościoła przemyskiego. 
  6. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 18.30 /czyli ok 19.00/ odbędzie się w Bazylice koncert kolęd w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej w Przeworsku.
  7. Zakończyliśmy odwiedziny parafian. Dziękujemy za zaproszenia do waszych domów i mieszkań i liczne wyrazy zatroskania o naszą Parafię. Jeśli ktoś został pominięty bądź był nieobecny podczas kolędy prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii, aby umówić termin spotkania.
  8. Przepraszamy za utrudnienia w pracy kancelarii podczas kolędy. Przypominamy że kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku po południu od godz. 16.00 do 17.30, a tylko w poniedziałek od godz. 9.00 do 10.00 przed południem, oprócz świąt kościelnych i I piątku miesiąca.