8 Niedziela Zwykła – 3.03.2019

 1. W tym tygodniu (06 marca) przypada ŚRODA POPIELCOWA. Msze św. z posypaniem głowy popiołem będą o godz. 6.30; 7.30; 9.00 i po południu o godz. 16.00 i 17.30. Nowenna Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:00. 
 2. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ilościowy, czyli tylko jeden posiłek do syta w ciągu dnia, obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 18. rok życia, a nie rozpoczęli 60-go. 
 3. Wraz ze Środą Popielcową rozpoczyna się 40-dniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. W tym roku niedziela Zmartwychwstania wypada 21 kwietnia. 
 4. W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej. 

         DROGA KRZYŻOWA                                                                                                

 • czwartek godz. 16:30 dla dzieci                                                                                            
 • piątek parafialna o godz. 17:00 i dla młodzieży o 19:00

          GORZKIE ŻALE 

 • niedzielę o godz. 15.00. Kazania pasyjne będzie głosił ks. Damian Noga

W III niedzielę W. Postu (24 marca) podczas Gorzkich Żali słowo o męce Pańskiej skieruje do nas Fra Elia, stygmatyk nazywany współczesnym O. Pio. W następną niedzielę przybliżymy jego postać. Będzie także z nami na Drodze Krzyżowej dla przeworskich parafii w sobotę 23 marca o godz. 19.00.

 1. Nasza Parafia otrzymała od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 450 000,00 zł. dotacji na prace konserwatorskie. Wraz z innymi dotacjami te środki pozwolą nam w tym roku zakończyć prace przy elewacji bazyliki. 
 2. Od. 2012 r. koszt wszystkich prac konserwatorskich przy bazylice i kaplicy Bożego Grobu wyniósł 2 601 571 zł.
 3. Od pierwszej niedzieli wielkiego Postu zapraszamy młodzież do udziału w katechezach przedmałżeńskich. Będą one w każdą niedzielę wielkiego postu w domu św. Józefa o godz. 17.00.
 4. Młodzież z naszej parafii zachęcamy do udziału w Spotkaniu Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Dukli. Zapisy w zakrystii lub bezpośrednio u ks. Pawła do 10 marca. Młodzież niepełnoletnia musi mieć zgodę rodziców.
 5. Dyrekcja SP 1 ogłasza zapisy dzieci sześcioletnich do oddziałów przedszkolnych.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i słuchania radia FARA.