1 Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2019

  1. Dziś po południu zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Po nabożeństwie msza św. bez homilii.
  2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania; poniedziałek klasy VI, a we wtorek zapraszamy klasy VII.
  3. W czwartek po wieczornej mszy św. spotkanie organizacyjne dla młodzieży udającej się na SMAP w Dukli.
  4. W przyszłą niedzielę Domowy Kościół nabożeństwem Gorzkich Zali rozpocznie Dzień Wspólnoty. Msza św. w intencji Domowego Kościoła w Przeworsku w tym samym dniu o godz. 10.30.
  5. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: w czwartek dla dzieci o godz. 16.30, w piątek parafialna o godz. 17.00, dla młodzieży o godz. 19.00.

Z przyczyn od nas niezależnych zostało odwołane spotkanie z Fra Elią, zarówno u nas jak i w pozostałych miastach naszej archidiecezjiW związku z tym Miejska droga Krzyżowa będzie w piątek 29 marca, przed IV Niedzielą Wielkiego Postu. Zwyczajowo początek u OO. Bernardynów po wieczornej mszy św, a zakończenie w Kaplicy Bożego Grobu w bazylice. 

6.  W miejsce gdzie stała chrzcielnica, przy ołtarzu św. Józefa znajduję się piękna dębowa stalla, która jest kopią stalli po przeciwnej stronie transeptu.
7.  Zainstalowana została także tablica do wyświetlania tekstu w prezbiterium. Koszt 7 250 zł.
8.  Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Jarosławiu w dniu 21 marca od godz. 9.00, zaprasza młodzież klas III gimnazjum i klas VIII Szkoły Podstawowej na dzień otwarty, aby zapoznać się ofertą edukacyjno-wychowawczą.
9.  Jarosławskie Opactwo zaprasza na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Rozpoczęcie Mszą Świętą w dniu 29 marca o godzinie 20:00. Więcej informacji i zapisy w biurze Opactwa lub w Internecie.
10.  Młodzież zapraszamy na katechezy przedmałżeńskie o godz. 17.00.