5 Niedziela Wielkiego Postu – 7.04.2019

  1. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką rekolekcyjną o godz. 15:00.
  2. Ze względu na prace remontowe w domu św. Józefa, kandydatów do bierzmowania, uczniów klas szóstych i siódmych, zapraszamy na spotkanie w czwartek. Spotkanie rozpoczynamy udziałem we mszy św. o godz. 18.00.
  3. W czwartek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.30.
  4. Bractwo Św. Jakuba zaprasza do udziału w Drodze Krzyżowej z naszej Bazyliki do Rzeszowa, która wyruszy po mszy św. o godz. 19.00. Ponieważ bardzo duża grupa młodzieży bierze udział w SMAP w piątek nie będzie drogi krzyżowej dla młodzieży.
  5. Najbliższa niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, zwana też Niedzielą Palmową. Poświęcenie palm będzie na wszystkich mszach św. Podczas mszy o godz. 11.30 poświęcenie będzie na zewnątrz Bazyliki. Po mszy św. będzie rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą przeworską palmę wykonaną przez dzieci zprzeworskich szkół.
  6. W Niedzielę Palmową o godz. 15.00 zapraszamy na śpiew pieśni pasyjnych. Po koncercie, nabożeństwo Gorzkich Żali i msza.
  7. Bractwa Św. Łazarza dziękuje za ofiary na Hospicjum w Przemyślu. Zebrano kwotę 15 770 zł.
  8. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu. W następną niedzielę prosimy o ofiary na inwestycje przy bazylice.
  9. jeszcze do nabycia paschaliki – 7 zł oraz baranki wielkanocne – 6 zł., przez które wspomagamy działania Caritas Archidiecezji Przemyskiej.