Niedziela Miłosierdzia – 28.04.2019

 1. Dziś po południu o godz. 15.00 nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego, a po nim msza św.  
 2. W Polsce istnieje możliwość codziennego zyskania odpustu zupełnego za odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego wobec Najświętszego Sakramentu. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem.
 3. Dziś po mszach św. zbiórka do puszek z racji rozpoczynającego się tygodnia miłosierdzia.
 4. W środę początek nabożeństw majowych. Zapraszamy w każdą niedzielę i uroczystość o godz. 15.00, a w ciągu tygodnia o godz. 18.00 do licznego udziału w tym pięknym maryjnym nabożeństwie oraz do kultywowania śpiewu litanii przy kapliczkach. W środę 1 maja o godz. 17.00 zapraszamy, szczególnie mieszkańców, do śpiewu litanii i udziału we mszy św. przy kapliczce przy ul. Witosa.
 5. Tradycyjnie 1 maja wyruszy pielgrzymka rowerowa do Jodłówki. Zbiórka dla pielgrzymów rowerowych o godz. 8.30 przy Bazylice. Msza św. w Jodłówce o godz. 12.00.
 6. W piątek Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Porządek mszy św. niedzielny. Uroczystość z udziałem władz miejskich i powiatowych odbędzie się w kościele św. Barbary u O. Bernardynów. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 9.30, a po niej przemarsz pod obelisk poświęcony Konstytucji 3 Maja. 
 7. Ponieważ w czwartej wypada święto naszej Flagi, zachęcamy do strojenia domów i mieszkań flagami narodowymi. 
 8. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek, z racji uroczystości  Matki Bożej Królowej Polski spowiedź podczas każdej mszy św. W sobotę o godz. 6.30 msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Najśw. Maryi Panny.
 9. Od 1 do 4 maja odbędą się warsztaty muzyczne CREATOR. Zachęcamy do udziału Młodzież i dorosłych mających ochotę śpiewem i grą na instrumentach wielbić Boga.
 10. W przyszłą niedzielę, III Niedzielę Wielkanocną, będziemy przeżywać naszą patronalną Uroczystość Grobu Pańskiego. Godna podziwu była postawa parafian i wiernych z okolic, podczas nawiedzenia Grobu w Wielka Sobotę. W przyszłą Niedziele koncentrujemy się na Pustym Grobie, który przypomina nam o Zmartwychwstaniu, podobnie jak znak Całunu Turyńskiego. O godz. 15.00 będzie procesja rezurekcyjna, a po niej msza św. z udziałem Kanoników Kapituły przy naszej Bazylice. Zapraszamy do nawiedzenia kaplicy Grobu i spotkania z Chrystusem Zmartwychwstałym obecnym w Eucharystii. 
 11. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.