3 Niedziela Wielkanocna – 5.05.2019

  1. Dziś  przeżywamy naszą patronalną Uroczystość Grobu Pańskiego. Naszą uwagę kierujemy na Pusty Grób, który przypomina nam o Zmartwychwstaniu, podobnie jak znak Całunu Turyńskiego. O godz. 15.00 będzie procesja rezurekcyjna,  a po niej msza św. z udziałem Kanoników Kapituły przy naszej Bazylice. Zapraszamy do nawiedzenia kaplicy Grobu i spotkania z Chrystusem Zmartwychwstałym obecnym w Eucharystii.
  2. Zapraszamy do udziału w  nabożeństwach majowych, dziś o godz. 15.00, a w ciągu tygodnia o godz. 18.00.
  3. Dziś przed nabożeństwem majowym zmiana tajemnic różańcowych.
  4. W najbliższą niedzielę (12.05.), podczas mszy świętej o godz. 12.00 dzieci klas trzecich z naszej parafii, po raz pierwszy przystąpią do Komunii Św. Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych wraz rodzinami  będzie w sobotę 11 maja od godz. 16:00.
  5. W środę (8.05) Uroczystość Św. Stanisława Bpa i męczennika Patrona Polski. W tym dniu, poseł na sejm RP Pan Bodgan Rzońca, Przewodniczący Sejmowej Komisji Infrastrukury i jednocześnie kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego, zaprasza na spotkanie z Panem Janem Pośpieszalskim, poświęcone tematyce: „Nasza Postawa wobec rewolucji obyczajowej”. Odbędzie się ono w sali Starostwa o godz. 16.30.
  6. W przyszłą w niedzielę, (12.05) w naszym mieście odbędzie się powiatowe święto Straży Pożarnej. O godz. 15.00 zapraszamy na mszę św. w bazylice, a po niej odbędzie się uroczysta defilada Straży Pożarnej na Rynek połączona z pokazem sprzętu pożarniczego od najstarszego, do najbardziej nowoczesnego. Będzie także na rynku grochówka z kotła. Bardzo prosimy, aby w tym czasie nie zostawiać samochodów na  Rynku i przy ul. Kościelnej.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.