4 Niedziela Wielkanocna – 12.05.2019

  1. Dziś nasza Parafia przeżywa dzień I Komunii Śwdzieci klas trzecich. Dzieci po raz pierwszy przystąpiły wczoraj do spowiedzi, a dziś do Stołu Eucharystycznego. Pragnę w imieniu całej Parafii podziękować, Ks. Pawłowi Żygale, za całoroczną pracę w przygotowanie dzieci do tych wydarzeń, Dyrekcji  Szkoły Podstawowej Nr 1, Paniom  wychowawczyniom wszystkich klas trzecich, Pani Ewie Żyga za piękny wystrój bazyliki. „Bóg zapłać” również Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za zaangażowanie w przygotowanie tej niepowtarzalnej Uroczystości oraz za dar ołtarza. Z ofiary pieniężnej zakupione zostały dwa ornaty, wielkanocny i ślubny.
  2. Dziś mszą św. o godz. 15.00 rozpocznie się Powiatowe Święto Straży Pożarnej. Po mszy św. będzie przemarsz strażaków na Rynek, prezentacja sprzętu strażackiego, następnie oficjalne wystąpienia i piknik strażacki z grochówką. Bardzo prosimy, aby nie parkować aut na ul. Kościelnej, Piłsudskiego oraz na Rynku. Zachęcamy do udziału w tym pięknym wydarzeniu.
  3. W związku z tą uroczystością dziś nabożeństwo majowe będzie o godz. 18.15.
  4. Jutro rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie po mszy o godz. 18:00.
  5. Ponieważ jeszcze trwa remont domu parafialnego św. Józefa, kandydatów do bierzmowania zapraszamy na wspólne spotkanie w poniedziałek o godz. 18.00 i nabożeństwo fatimskie.
  6. W środę o godz. 16.30 spotkanie dla dzieci przed rocznicą I Komunii św.
  7. We wtorek wpada święto Św. Macieja, a w środę Św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski i Akcji Katolickiej w naszej Archidiecezji.
  8. W przyszłą niedziele podczas mszy o godz. 10.30 Rocznica I Komunii Św.
  9. Dzieci mające rocznicę I Komunii, ich rodziców i krewnych zapraszamy do spowiedzi w piątek od godz. 16.30.
  10. Publiczne Ogólnokształcące Liceum w Jarosławiu zaprasza absolwentów gimnazjum i SP do podjęcia nauki w ich szkole.