Niedziela Zesłania Ducha Św. – 9.06.2019

  1. Uroczystość Zesłania Ducha Św. to dla naszej Parafii główna, patronalna Uroczystość związana z zyskiwaniem odpustu zupełnego. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Prałatowi Januszowi Mączce za   głoszone nauki podczas dzisiejszej uroczystości. Dziś mszą św. o godz. 15:00 rozpoczniemy Marsz dla Życia, który z Bazyliki uda się na plac przed Miejski Ośrodek Kultury. Po zakończeniu Marszu rozpocznie się Festyn Rodzinny. Zapraszamy do udziale tym rodzinnym Święcie.  
  2. Ze względu na marsz dla życia, dziś nabożeństwo czerwcowe będzie o godz. 18.15.
  3. Jutro w poniedziałek drugi dzień Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, Święto NMP Matki Kościoła. Dla nas jest to siódma rocznica ustanowienia Sanktuarium Grobu Pańskiego. Msze św. w Bazylice w porządku niedzielnym. Nie będzie tylko mszy św. o godz. 10.30. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 15.00.
  4. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. 
  5. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00, oprócz poniedziałku.
  6. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Najświętszej. Z tą niedzielą kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. Przykazanie kościelne zobowiązuje do przyjęcia Komunii św. w okresie wielkanocnym. 
  7. W lipcu z naszej Bazyliki wyruszy grupa św. Rafała w pieszej pielgrzymce Archidiecezji Przemyskiej na Jasną Górę. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach w drodze. Zapisy w Zakrystii.
  8. W przyszłą niedzielę Caritas organizuje zbiórkę do puszek na pomoc powodzianom