Ogłoszenia – Uroczystość Poświęcenia Kościoła – 27.10.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Urocz. Poświęcenia Kościoła – 27.10.2019 r.

1. Dziś Uroczystość Poświęcenia Kościoła. Dziękujemy Bogu za budowniczych naszej pięknej Bazyliki, Rodziny Tarnowskich, Lubomirskich oraz za tych, którzy się tu modlili przez wieki           i prosimy o błogosławieństwo Boże w pracach konserwatorsko-remontowych oraz                    dla ofiarodawców.

2. Zachęcamy do spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych. W czwartek będziemy spowiadać od godz. 16.30. W tym dniu zakończenie nabożeństw różańcowych.

3. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. W Bazylice msze święte jak w niedzielę. Po mszy św. o godz. 12 00 procesja za zmarłych na Stary Cmentarz. W tym dniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Z sakramentu pokuty prosimy korzystać podczas sprawowania mszy św i nabożeństw. Z tego powodu Komunia chorych będzie w sobotę przed południem.

4. Zadbajmy o groby swoich bliskich i o te zapomniane.

5. 1 listopada na głównym cmentarzu Akcja Katolicka będzie przeprowadzać kwestę na pomoc ubogim. Kwestować także będą harcerze.

6. W sobotę wspomnienie w Wszystkich Wiernych Zmarłych, dzień zaduszny Dodatkowa msza św. za zmarłych o godz. 9.00. Wieczorem o godz. 17.30 msza św. z procesją modlitewną za zmarłych wewnątrz bazyliki.

7. Listopad jest miesiącem modlitwy za zmarłych, dlatego na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki wypominkowe. Prosimy wypełniać je czytelnie i składać w zakrystii, aby ustalić termin wypominek. Wypominki złożone na tace będą odprawiane w dowolnym czasie.

8. W zakrystii oraz w sklepiku są do nabycia Kalendarze Rolników w cenie
28 zł za sztukę.