6. Niedziela zwykła „ A” 16.02.2020 r.

  1. Aktualnie trwają prace konserwatorskie w kruchtach bocznych i głównej w wieży. Zostały usunięte drewniane boazerie, zbite tynki pomalowane farbą olejną. Odkryta i zakonserwowana, w większości gotycka cegła pozwoli zlikwidować resztki wilgoci muru i przypomni pierwotny wygląd bazyliki. W konserwacji są także bardzo piękne lichtarze połowu XVIII w., które wrócą do prezbiterium. Na te prace nie mamy żadnych dotacji, dlatego prosząc o wsparcie finansowe i dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na inwestycje przy bazylice. Przypominamy , że w tym roku mija 550 lat od zakończenia jej budowy w 1470r.

  2. W czwartek /20.02/ po mszy św. wieczornej ok godz. 18.00, zapraszamy na potkanie pielgrzymów do Ziemi Świętej.

  3. W przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji żołnierzy niezłomnych, wyklętych na długie lata przez komunistów i nazywanych przez nich bandytami. Należą do nich m.in. nasi Rodacy, Krajanie ; bracia Cieślowie ze Studziana i bracia Olejarkowie z Grzęski. Tę uroczystość objął patronatem Prezydent RP Pan Andrzej Duda. Przed mszą młodzież ze Studziana przedstawi program słowno- muzyczny. Po mszy św. złożenie kwiatów przy pamiątkowej tablicy, a następnie Wojsko Polskie uczci naszych bohaterów Apelem Poległych. Zapraszamy do udziału w tej Uroczystości.

  1. Zapraszamy młodzież naszej parafii do udziału w Spotkaniu Młodzieży Arch. Przemyskiej, w dniach 3-5 kwietnia w Błażowej. Koszt 50 zł. . Zapisy w zakrystii. Osoby niepełnoletnie muszą mieć zgodę rodziców.

  2. Harcerze z Przeworskiego hufca dziś po mszach św. proszą nas o wsparcie do puszek, w zamian za ciasta od swoich rodziców

  3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i słuchania radia FARA.