Niedziela Wielkanocna 19.04.2020 r.

  1. Od jutra (20.04.) obowiązuje nowe rozporządzenie rządu, które umożliwia udział we mszy świętej większej liczbie wiernych, czyli jedna osoba na 15 m2. W naszej Bazylice uwzględniając te obostrzenia, wraz z kaplicą Bożego Grobu, kruchtami, prezbiterium może przebywać ok. 110 wiernych. Bardzo prosimy, aby w bazylice zachować odpowiednie odległości względem siebie. Ponad to, także można uczestniczyć we mszy na zewnątrz bazyliki z zachowaniem odstępu dwóch metrów od osoby i oczywiście trzeba być w masce, zarówno w bazylice jak i na zewnątrz. Aby umożliwić udział we mszy św. większej liczbie wiernych, którzy już bardzo tęsknią za bazyliką i udziałem we mszy św. od przyszłej niedzieli wprowadzamy dodatkową mszę św. o godz. 17.00.

  1. Dziś o godz. 10.30 transmisja mszy św. z Kaplicy Grobu Pańskiego a po mszy koronka do Miłosierdzia Bożego.

  1. W Polsce istnieje możliwość codziennego zyskania odpustu zupełnego za odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego wobec Najświętszego Sakramentu. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem.

  1. W przyszłą niedzielę po mszach św. zbiorka do puszek na z racji rozpoczynającego się dziś tygodnia miłosierdzia.

  1. W przyszła niedzielę, III Niedzielę Wielkanocną, będziemy przeżywać w naszym Sanktuarium, Uroczystość Grobu Pańskiego, który przypomina nam o Zmartwychwstaniu, podobnie jak znak Całunu Turyńskiego. Po mszy o godz. 6.30 będzie w kaplicy wystawiony Najświętszy sakrament do godz. 15.00. Niestety nie będzie procesji. Zapraszamy do nawiedzenia kaplicy Grobu i spotkania z Chrystusem Zmartwychwstałym obecnym w Eucharystii, tym bardziej, że nie było takiej możliwości podczas Triduum Paschalnego.

  1. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na potrzeby bazyliki na konto parafialne. To piękny dowód waszej troski o potrzeby parafii, gdy zamarło w niej życie. Dzięki Bogu za to, że powoli zmartwychwstajemy do życia w parafii. Dobiegają końca prace przy konserwacji trzech bocznych wejść do świątyni oraz w kruchcie pod wieżą.