Niedziela Wielkanocna 26.04.2020 r

  1. Dziś w III Niedzielę Wielkanocną, przeżywamy naszą patronalną Uroczystość Grobu Pańskiego. Ze względu na epidemię nie było nam dane nawiedzić Bożego Grobu w Triduum Paschalnym, wykorzystajmy okazję, aby uczynić to dziś. Pusty Grób przypomina nam o Zmartwychwstaniu, podobnie jak znak Całunu Turyńskiego. O godz. 15.00 będzie msza św. niestety bez procesji rezurekcyjnej. Będzie transmisja z tej mszy przez Internet. Zapraszamy do nawiedzenia kaplicy Grobu i spotkania z Chrystusem Zmartwychwstałym obecnym w Eucharystii.

  1. Dziś po mszach św. zbiorka do puszek na z racji kończącego się tygodnia miłosierdzia.
  1. Ponieważ ciągle istnieją ograniczenia dotyczące udziału w niedzielnej mszy św. ,czyli 1 osoba na 15 m2, co w naszej bazylice łączy się z możliwością obecności wewnątrz ok. 110 osób, od dziś wprowadzamy do odwołania, dodatkową mszę św. o godz. 17.00. Zapraszamy . Jednocześnie przypominamy, że można uczestniczyć we mszy św. na zewnątrz bazyliki z zachowaniem odstępów jak np. pod sklepem. Obowiązują maseczki. Prosimy ,aby zachować właściwe odstępy przy przyjmowaniu Komunii Św.
  2. W piątek początek nabożeństw majowych. Zapraszamy w każdą niedzielę i uroczystość o godz. 15.00 a w ciągu tygodnia o godz. 18.00 do licznego udziału w tym pięknym maryjnym nabożeństwie oraz do kultywowania śpiewu litanii przy kapliczkach. W piątek 01 maja nie będzie śpiewu litanii mszy św. przy kapliczce przy ul. Witosa o godz. 17.00. Mieszkańców ul. Witosa i z sąsiedztwa kapliczki zapraszamy do bazyliki na godz. 18.00.
  3. Odwołana jest pielgrzymka rowerowa do Jodłówki
  4. W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Nie będzie zewnętrznych uroczystości z udziałem władz miejskich i powiatowych. Odbędzie się jedynie msza św. o godz. 9.30. w intencji Ojczyzny w kościele Św. Barbary, O. Bernardynów.
  5. Ponieważ w sobotę wypada święto naszej Flagi , zachęcamy do strojenia domów i mieszkań flagami narodowymi,
  6. W tym tygodniu wypada I piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek, spowiedź po południu od 16.30. W sobotę O godz. 6.30 msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Najśw. Maryi Panny.
  7. Dziękujmy za ofiary składane na potrzeby parafii
  8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.