4. Niedziela Wielkanocna 03.05.2020 r.

  1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w kościele. Wczoraj w Archikatedrze przemyskiej święcenia biskupie otrzymał ks. Prałat Krzysztof Chudzio, który był duszpasterzem na Ukrainie w Kamieńcu Podolskim, ojcem duchownym w Seminarium przemyskim , a ostatnio proboszczem w Jasienicy Rosielnej k. Brzozowa. Będzie on drugim biskupem pomocniczym w naszej archidiecezji, obok bpa Stanisława Jamrozka. Niech Dobry Pasterz błogosławi jego posłudze Bpa Krzysztofa i wspiera go opieka Matki Bożej Królowej Polski.
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, dziś o godz. 15.00 a w ciągu tygodnia o godz. 18.00.
  3. Dziś przed nabożeństwem majowym zmiana tajemnic różańcowych.
  4. Po konsultacji z przedstawicielami rodziców dzieci, które w tym roku mają przystąpić do I spowiedzi i Komunii św. zostało ustalone , że ze względu na epidemię i restrykcje z nią związane, Uroczystość I Komunii, która miała się odbyć w najbliższą niedzielę, zostaje odwołana. Nowy termin będzie uzależniony od poluzowania restrykcji i powrotu dzieci do szkoły. Dlatego nie możemy obecnie podać konkretnej daty tego ważnego wydarzenia.
  5. We wtorek po wieczornej mszy św. zapraszamy na krótkie spotkanie w bazylice członków Akcji Katolickiej.
  6. W piątek (8 V) w Uroczystość Św. Stanisława Bpa i męczennika Patrona Polski. Uroczystość znosi post, dlatego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej