5. Niedziela Wielkanocna 10.05.2020r.

  1. Uwzględniając przepisy dotyczące bezpieczeństwa związanego z epidemią wirusa, oznaczyliśmy miejsca, które należy zajmować podczas mszy św.. Prosimy o dostosowanie się do tych zaleceń i zachowanie odpowiedniej odległości między sobą. Chodzi o nasze wspólne bezpieczeństwo. Zachowanie odległości nie dotyczy członków rodziny. Aby nie robić tłumu, prosimy o uczestnictwo we mszy na zewnątrz bazyliki. Prosimy także o przyjmowanie Komunii św. na rękę.

  2. Z radością informujemy, że nasz Parafianin Łukasz Liszka, kleryk V roku studiów filozoficznyczn- teologicznych w WSD w Przemyślu dnia 24 maja otrzyma święcenia diakonatu. Polecajmy go w naszych modlitwach, od 15 maja rozpocznie się nowenna przed Diakonatem.

  1. Przypominamy, że I Komunia Św. dzieci klas trzecich. Odbędzie się w możliwie najszybszym czasie, o ile na to pozwoli sytuacja związana z restrykcjami walki z wirusem. Czekamy na powrót dzieci do szkoły, ale też rozważamy inne rozwiązania. Rodziców prosimy o cierpliwość. Dziś odpowiedzialnie nie możemy podać konkretnego terminu.

  1. W środę rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie po mszy o godz. 18:00. Nie będzie procesji.

  1. W sobotę Św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski i Akcji Katolickiej w naszej Archidiecezji.