Sanktuarium Grobu Bożego

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
25. Niedziela Zwykła 21.09.2014 r.1. Zakończył się Tydzień Wychowania. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w jego przeżywanie. Rozpoczęliśmy pracę formacyjną w parafii.

2. Nasi parafianie pod kierunkiem Pana Ryszarda Łuczyka, Panowie: Adam Kaczmar, Stanisław Michalik, Stanisław Węglarz oraz ks. dk Piotr Krzych i kleryk Łukasz Dziedzic odnawiają ściany budynków gospodarczych poprawiając estetykę otoczenia. Bardzo serdecznie dziękujemy za wykonaną pracę.

3. W tym tygodniu, od poniedziałku do piątku wykonano strojenie i naprawę organów. Wymienione i naprawione zostały niektóre piszczałki, których jest ok. 1500. Dziękujemy Panu Marcinowi Bieniaszowi za zorganizowanie tych prac i nadzór w trakcie ich trwania. Te prace ukazały, że czeka nas gruntowny remont tego niezwykłego instrumentu.

4. Pielgrzymka Róż Różańcowych. Członków żywego różańca i wszystkich chętnych zapraszamy do Dukli do Sanktuarium św. Jana w sobotę 27 września , zapisy w kiosku parafialnym, wyjazd w sobotę o godz.7.00. z parkingu przy MDK.

5. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dziś w na prace przy Bazylice.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą. ministranci rozprowadzają po mszy św.

7. Dziękujemy za posługę słowa naszemu rodakowi O. Piotrowi Mrozowi. Aktualnie pracuje we Włoszech.

8. TV Rzeszów w czwartek nagrywała materiał o Przeworsku, także w bazylice, który będzie pokazywany przed prognozą pogody w TV regionalnej.

9. W ubiegły piątek rozpoczęliśmy katechezy przedmałżeńskie. Będą one trwały przez miesiąc. Spotkania w domu św. Józefa w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich, którzy przygotowują się do sakramentu małżeństwa do udziału w katechezach.

Ogłoszenia są dostępne na stronie internetowej naszej parafii. www. bazylikaprzeworsk.pl


Intencje mszalne


1 Za zmarłych z róży i ich rodzin intencja z róży Pani Teresy Wanat
6 października 2014 godz. 18 00


2 Dziękczynno błagalna intencja z róży Pani Teresy Wanat 7 października 2014 godz. 18 00


3 + Jolanta Pieniążek w 2 rocznicę śmierci 26 września 2014 godz. 6 15OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
24.Niedz. Święto Podwyższenia Krzyża Św. 14.09.20141. Dziś podczas mszy o godz. 15.00 wraz z chórzystami podziękujemy Panu Andrzejowi Olchawie za prowadzenie i dyrygenturę parafialnego chóru „Echo”. W 116 letniej historii chóru Pan Andrzej Olchawa był dyrygentem od 1980 roku. Bóg zapłać za ofiarna posługę dla naszej Parafii i Miasta Przeworsk i Archidiecezji.

2. W tym tygodniu jest zaplanowane strojenie i konieczna naprawa niektórych elementów organów. W związku z tym od poniedziałku, organy będą wyłączone z liturgii. Przepraszamy za utrudnienia.

3. W poniedziałek, wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, po mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Radę Duszpasterską w Domu Św. Józefa.

4. W środę 17.09. wypada kolejna rocznica napaści bolszewickiej Rosji na naszą Ojczyznę . W obecnej, bardzo niepewnej i niebezpiecznej sytuacji na Ukrainie będziemy modlić się o dar pokoju.

5. Od jutra zapraszamy na nabożeństwa przed Uroczystością św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Pamiętajmy w naszych modlitwach o najmłodszych i odpowiedzialności za ich wychowanie.

6. W czwartek będziemy przeżywać Święto św. Stanisława Kostki. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Stanisław Mazur, życzymy mu, aby Jego patron wypraszał mu u Boga potrzebne dary i gorliwość w wypełnianiu powołania.

7. Od jutra rozpoczynamy Tydzień Wychowania przeżywany pod hasłem: „Wychowywać w prawdzie”. W naszej parafii rozpoczynamy w tym tygodniu pracę formacyjną z dziećmi i młodzieżą. W związku z tym, zapraszamy na spotkania codziennie na godzinę 1800:
Poniedziałek Zapraszamy rodziców i kandydatów do bierzmowania kl. II Gimnazjum i dla Lektorów
Wtorek Zapraszamy rodziców i dla kandydatów do bierzmowania kl. I Gimnazjum
Środa Msza św. i spotkanie dla rodziców i dla kandydatów do bierzmowania kl. III Gimnazjum.
Czwartek Zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
Po mszy św. zapraszamy na spotkanie animatorów przygotowujących
młodzież do bierzmowania.

Piątek W piątek rozpoczynamy katechezy przedmałżeńskie. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00 a po niej spotkanie w salce katechetycznej o godz. 19.00.

8. Pielgrzymka Róż Różańcowych i wszystkich chętnych do Sanktuarium Św. Jana w Dukli w sobotę 27 września , zapisy w kiosku parafialnym.

9. Dziś zbiórka do puszek przeznaczona na działalność misyjną O. Marka Krupy, który w piątek wraca do Boliwii.
Po mszy św. ministranci rozprowadzają prasę katolicką. Zapraszamy do lektury.

Ogłoszenia są dostępne na stronie internetowej www.bazylikaprzeworsk.pl


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
23. Niedziela Zwykła 07.09.2014 r.
www.bazylika.przeworsk.pl


1. Dziś o godz. 15.00 zmiana tajemnic różańcowych. Przełożonych Róż prosimy o podanie aktualnych list ks. Januszowi.

2. Jutro święto Narodzenia NMP, Matki Bożej Siewnej. Porządek mszy św. niedzielny poza msza o godz. 10.30. Modlimy się o błogosławieństwo, aby ziarno wrzucone w ziemię przyniosło obfite plony.

3. Za tydzień w poniedziałek 15.09. po mszy św. wieczornej w Domu Św. Józefa zapraszamy na spotkanie członków Rady Duszpasterskiej’.

4. W dniach od 18-20 września w Bazylice Matki Bożej Bolesnej w Jarosławiu odbędą się rekolekcje prowadzone przez Pana Leszka Dokowicza. Szczegóły na afiszach.


5. Po mszach św. ministranci rozprowadzają prasę katolicką. Zapraszamy do lektury.


Intencje mszalne


1 Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże intencja z róży Pana Mariana Siłucha
14 września 2014 godz. 15 00


2 + Julia Swornik intencja od sąsiadów z ul. Konopnickiej 18 października 2014 godz. 8 00
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
21. Niedziela Zwykła 24.08.2014 r.


1.Dziś w naszej parafii rozpoczyna pracę duszpasterską Ks. Tomasz Hryniak. Po święceniach pracował w Parafii Besko, studiował muzykologie na KUL-u, a następnie w Jarosławiu i Żurawicy. Ks. Tomaszowi życzymy błogosławionych owoców pracy w Bazylice .

2. Kończą się wakacje. W piątek od godz. 17.00 zapraszamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu spowiedzi św. z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego.

3. Dziś Dożynki w Chałupkach od godz. 14.30 oraz w Studzianie od godz. 16.00. W imieniu sołtysów i organizatorów zapraszamy do udziału w tym świecie.

4. We wtorek Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.

5. Składamy serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na prace przy Bazylice. Suma ofiar indywidualnych wyniosła 850 zł.

6. Pani Dyrektor SP nr1 im. Św. Jana Pawła II zaprasza na spotkanie rodziców dzieci zapisanych do oddziałów zerowych w czwartek 28.08. o gody.17.00. Jednocześnie informuje ze można składać wnioski o dofinansowanie do podręczników dla uczniów kl. 2,3 i 6.

7. Od 01 września w naszym mieście, w ramach kontraktu z NFOZ, rozpoczyna działalność Niepubliczny ZOZ Przeworskie Centrum Rehabilitacji przy ul. Słowackiego.

8. Młodzieżowe Centrum Kariery w Przeworsku zaprasza młodych w wieku od 18-24 r. życia, do udziału w projekcie „Równi na rynku pracy”.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; Niedzieli i Gościa NiedzielnegoOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
20. Niedziela Zwykła 17.08.2013r.1. Przeżywamy Nawiedzenie Figury Św. Michała Archanioła z Gargano. Pożegnanie figury połączone z aktem zawierzenia nastąpi ma mszy o godz. 15.00.
Serdeczne podziękowania składamy ks. Janowi Seremakowi ze Zgromadzenia Księży Michalitów, za posługę Słowa i prowadzenie nawiedzenia . Dziękujemy wszystkim, którzy wykazali zaangażowanie w przygotowanie i przebieg nawiedzenia; Strażakom z OSP w Studzianie, Chórowi, Scholi, Domowemu Kościołowi, Akcji Katolickiej, LSO- lektorom i ministrantom, Pani Ewie Żyga za piękną kwiatową dekorację. Wszystkim uczestnikom nawiedzenia za piękne świadectwo wiary w trwaniu na modlitwie i słuchaniu Słowa Bożego.

2. Dziękujemy Ks. Grzegorzowi Kolano za pracę w naszej parafii, szczególnie za duszpasterstwo pielgrzymkowe, przez które wielu mogło zobaczyć uświęcone miejsca w Polsce i Europie. Niech mu Pan błogosławi w pracy w parafii Lubatowa.

2. Składamy serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” za ofiary składane na prace przy Bazylice.

3. Dziś mamy możliwość wesprzeć akcję Caritas „ Tornister pełen uśmiechu” kupując słoiczek miodu za 10 zł.

4. W następną niedzielę zbiórka do puszek na pomoc dotkniętych skutkami nawałnicy w okolicach Kraczkowej i Malawy.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; Niedzieli i Gościa Niedzielnego.


Intencje mszalne


1 Za zmarłe siostry z róży Pani Katarzyny Sochackiej 28 sierpnia 2014 godz. 7 30


2 O zdrowie, błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej dla członkiń róży oraz ich rodzin intencja z róży Pani Katarzyny Sochackiej 21 grudnia 2014 godz. 8 00OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
19. Niedziela Zwykła 10.08.2014r.1. Zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce na Kalwarię Pacławską.. Dojazd na miejsce indywidualny. Na kalwarii grupie będzie przewodniczył ks. Stanisław Mazur

2. Członkom Akcji Katolickiej Panu kościelnemu, siostrom Serafitkom, bardzo dziękujemy za pomoc w przygotowaniu śniadania dla pielgrzymów pieszej pielgrzymki z Sarzyny na Kalwarię Pacławską.

3. W piątek Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Porządek mszy niedzielny. Na każdej mszy poświęcenie kwiatów, owoców, ziół i zbóż z tegorocznych zbiorów w podziękowaniu Panu Bogu za wszelki dary. Parafian ze Studziana, Chałupek i Gwizdaja prosimy o przyniesienie do poświecenia wieńców z tegorocznego zboża na mszę św. o godz. 15.00 .

4. Od wieczornej mszy św. w uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny nasza Parafia będzie przeżywać Nawiedzenie Figury Św. Michała Archanioła z góry objawień w Gargano.

5. Plan nawiedzenia; Przeczytać

6. Plan nawiedzenia jest na plakatach i na stronie internetowe parafii. Zakończenie Nawiedzenia w niedzielę na mszy o godz. 15.00.

7. Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc związaną z nowym rokiem szkolnym. Zachęcamy do wsparcia zwłaszcza tych, którzy nie mają dzieci w wieku szkolnym.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
18 Niedziela Zwykła A 03.08.2014 r.
1. Dziś o godz. 15.00 zmiana tajemnic dla członków Róż Różańcowych a następnie koronka do miłosierdzia Bożego i msza św., już bez kazania.

2. Dziś od godz. 15.00 w Parku Lubomirskich odbywać się będzie VIII Powiatowe Święto Chleba.
3.Zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce na Kalwarię Pacławską. Zapisy w zakrystii. Dojazd na miejsce indywidualny.

4. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 8.00 będziemy gościć pieszą pielgrzymkę z Sarzyny na Kalwarię Pacławską. Członków Akcji Katolickiej prosimy o pomoc w przygotowaniu śniadania dla pielgrzymów.

5.Dziś w Albigowej Akcja Katolicka archiprezbiteratu łańcuckiego zaprasza od godz. 16.00 na sierpniowy Festyn Rodzinny.

6. Ukończony został pierwszy etap prac przy budowie bramy wjazdowej oraz parkingu przy ul. Kościelnej. Bardzo się cieszymy, że wypiękniało obejście od strony Rynku miasta a plac przy Bazylice stał się bardziej dostępny, zwłaszcza w sytuacjach wyjątkowych. Parking będzie służył nie tylko parafianom uczestniczącym we mszy św. , ale także miastu i okolicy.

W realizacji tej inwestycji mają udział głównie nasi parafianie.
Projekt wykonał Pan Wojciech Superson a następnie pełnił funkcje kierownika budowy.
Firma remontowo-budowlana Pana Krzysztofa Balawendra ze Studziana wykonała prace przy rozbiórce muru i budowie słupa.
Panu Karol Bembenek ukazał kunszt kowalstwa przy wykonaniu nowej kutej bramy.
Pan Janusz Jurkiewicz wykonał jej elektryczny napęd. Zakład Projektowo Budowlany Drog-Most Pana Józefa Bułasia i Pani Agnieszki Kowalik wykonali prace przy budowie parkingu.
Pani Burmistrz Miasta Maria Dubrawska Lichtarska i Rada Miasta przekazała krawężniki.
Nieocenioną pomoc i mądrość budowlaną okazał Pan mgr. Inż. Janusz Sobieraj oraz Pan Adam Kaczmar, radny Rady Miasta i Rady Duszpasterskiej.
Wielką pomoc okazali nam także anonimowi ofiarodawcy.

Dziękujemy za ofiary składane na ten cel. Mamy jeszcze do spłaty 10.000 zł. Wszystkim pragniemy wyrazić wdzięczność. Niech Pan was obdarza swym błogosławieństwem.

7. W tygodniu w poniedziałek wspom. Św. Jana Vianneya, patrona proboszczów a w środę Święto Przemienienia Pańskiego.

8. Dzisiejsza kolekta mszalna jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji.


Intencje mszalne:


1 + Anna Pieniążek intencja od sąsiadów z ul. Skłodowskiej blok nr 10 klatka 1
10 września 2014 godz. 18 00


2 + Krzysztof Thomas intencja od mieszkańców z ul. Skłodowskiej blok nr 10
28 listopada 2014 godz. 17 30
29 listopada 2014 godz. 17 30
2 grudnia 2014 godz. 17 30OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
27.07.2014 - XII NIEDZIELA ZWYKŁA


1. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi. W piątek odwiedziny chorych i spowiedź w Bazylice od 16.30.

2. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na prace inwestycyjne. Suma ofiar indywidualnych wyniosła 2300 zł.

3. W przyszłą niedzielę, w Przeworsku, odbędzie się Powiatowe Święto Chleba. Szczegóły na plakatach.

4. Również w przyszła niedzielę od godz. 16.00 w Albigowej odbędzie się Festyn Rodzinny organizowany przez Akcję Katolicką. Szczegóły na plakatach.

5. Grupa Przeworscy Patrioci zaprasza mieszkańców miasta na obchody 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, które odbędą się w piątek, 1 sierpnia o godz. 17.00 pod przeworskim Ratuszem. Podczas obchodów będzie zbiórka datków na ekshumację i identyfikację Żołnierzy Wyklętych na "Łączce".

6. Dziś poświęcenie pojazdów. Zbiórka do puszek z tej okazji przeznaczona jest na środki transportu dla misjonarzy.

7. W najbliższą sobotę w Jarosławiu odbędzie koronacja obrazu Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin z jarosławskiej kolegiaty. Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.00 na jarosławskim Rynku.


[center]OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
16 Niedziela Zwykła 20.07.2014r.
www. bazylikaprzeworsk.pl
[/center]

1. Dziś o godz. 15.00, w godzinie miłosierdzia zapraszamy na koronkę do Miłosierdzia Bożego.
2. W sobotę 26 lipca o godz. 17.30 w MOK – u w ramach Światowego Festiwalu Zespołów Polonijnych wystąpią zespoły z Rosji; „Korale” z Krasnojarska i „Korale” z Sankt Petersburga oraz z USA z Chicago „Polonia”. Zapraszamy do spotkania z nasza kultura prezentowana przez Polonię.
3. W przyszła niedzielę błogosławieństwo kierowców i pojazdów po każdej mszy św. W tym tygodniu zakończą się prace przy parkingu i nowej bramie wjazdowej przy ul. Kościelnej.
4. Bóg zapłać za ofiary dziś składane na inwestycje przy Bazylice..
5. Zapraszamy do lektury tygodników katolickich; Niedzieli i G

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
15 Niedziela Zwykła 13.07.2014r.
www.bazylikaprzeworsk.pl
1. 34 Piesza Pielgrzymka w tym wielu naszych parafian dochodzi na Jasną Górę. Pamiętajmy o nich w modlitwach.
2. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o ostrożność podczas prac przy budowie parkingu oraz bramy wjazdowej. Serdeczne podziękowanie za ofiary. W przyszła niedziele składka jest przeznaczona na prace. Przypominamy, że można także dokonywać wpłat bezpośrednio na konto parafii. Numer konta jest podany na stronie internetowej Bazyliki.
3. We wtorek 15 lipca w Sali konferencyjnej Starostwa w godz. Od 9.00 do 12.00 będzie prowadzona akcja honorowego krwiodawstwa. Zachęcamy do podzielenia się darem niosącym życie.
4. Zapraszamy do lektury prasy; W tygodniku Niedziela jest bardzo ciekawy wywiad z prof. Aldo Guereschi o Całunie Turyńskim.Intencje mszalne:


1 + Stanisław Surówka intencja od sąsiadów z ulicy 3 Maja 18 sierpnia 2014 godz. 6 15
21 sierpnia 2014 godz. 6 15
22 sierpnia 2014 godz. 6 15


2 Za zmarłych mieszkańców z ulicy 3 Maja 1 września 2014 godz. 7 303 O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla mieszkańców z ul. 3 Maja
8 września 2014 godz. 15 00

Intencje mszalne:


1 O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla sióstr z róży p.w. św. Anny
17 sierpnia 2014 godz. 9 152 Za zmarłe siostry z róży p. w. św. Anny 13 października 2014 godz. 18 003 O błogosławieństwo Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla braci z róży św. Józefa
31 sierpnia 2014 godz. 15 004 Za zmarłych braci z róży św. Józefa 23 września 2014 godz. 7 30


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
14 Niedziela Zwykła 06.07.2014 r.
www.bazylikaprzeworsk.pl
1. Dziś wyruszyła z Przeworska grupa Św. Rafała 34 Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Wśród pątników jest wielu naszych parafian. Pamiętajmy o nich w modlitwach .
2. Dziś zmiana tajemnic róż różańcowych. Prosimy przełożonych róż o składanie opiekunowi Ks. Kapelanowi aktualnych list członków róż.
3. Serdeczne podziękowanie za ofiary na inwestycje w naszej Bazylice. Trwają prace przy budowie nowej bramy wjazdowej i rozpoczęły się przy budowie parkingu na placu dawnej organistówki. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o ostrożność podczas prac.
4. Zapraszamy do lektury prasy GN i Niedzieli


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Św. Piotra i Pawła
13 Niedziela Zwykła 29.06.2014
1. Dziś po mszy św. o godz. 15.00 nabożeństwo czerwcowe. Modlic się będziemy za Ojca św, Piotra naszych czasów.
2. W tym roku Ks. Abp Józef Michalik dokonał zmiany w kolegium wikariuszy. Pod koniec sierpnia pożegnamy ks. Grzegorza Kolano, który został przeniesiony do w parafii Lubatowa. W jego miejsce został mianowany Ks. Tomasz Hryniak
3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i I sobota miesiąca
4. W piątek od godz. 16.30 zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty
5. W niedziele po Mszy św. o godz. 6.30 wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Mszy będzie przewodniczył bp. Adam Szal.
6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na prace przy Bazylice. W tym tygodniu zamilkł jedyny czynny dzwon „Roman”. Ma uszkodzone serce. To tylko potwierdza konieczność remontu dzwonów i dzwonnicy.
7. Wraz z rozpoczęciem wakacji msze św. rano w ciągu tygodnia będą o godz. 6.30; i 7.30, wieczorem bez zmian.
8. W sobotę 05.07 przez Przeworsk będzie przejeżdżał wyścig kolarski. W godzinach od 12.30 do 14.00 nastąpią utrudnienia na ul. Węgierskiej, Słowackiego, Grunwaldzkiej, Misiągiewicza i Pod Rozborzem. Na trasie przejazdu wyścigu obowiązuje zakaz parkowania pojazdów .
9. Przy ul. Niepodległości otworzyła działalność Przychodnia Lekarska Vital Med.
Zapraszamy do lektury prasy katolickiej
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE1.Dziś po mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy na procesję eucharystyczną. Zachęcamy do udziału w procesji eucharystycznej podczas całej OKTAWY.

2. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała połączone z poświęceniem ziół i błogosławieństwem dzieci i matek oczekujących potomstwa.

3. W piątek, Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Serdeczne podziękowanie składamy parafianom, którzy zaangażowali się w przygotowanie ołtarzy na parafialną procesję Bożego Ciała, a szczególnie Członkom Oazy Rodzin, Domowego Kościoła i Akcji Katolickiej, Chórowi Echo, Liturgicznej Służbie Ołtarza, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym a całej Parafii za udział w procesji oraz piękną postawę świadectwa wiary w obecność Chrystusa w Eucharystii.

5. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane w ostatnią niedzielę na prace przy bazylice czyli wykonanie bramy wjazdowej oraz remontu, konserwacji konstrukcji dzwonnicy oraz zrobienie nowego napędu i komputerowego sterowania dzwonów.

6. Msze św. na zakończenie roku szkolnego; SP 1, czwartek godz.10.00
Szkoły; gimnazjalne i ponadgimnazjalne w piątek godz.8.00

7. Po mszy kolekta do puszek na potrzeby Pieszej Pielgrzymki Przeworsk - Jasna Góra. W przyszłą Niedziele o 15 00 spotkanie przed pielgrzymkowe. Prosimy przynosić prośby i podziękowania do Matki Bożej Częstochowskiej.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.


Intencje mszalne:1 + Elżbieta Chłód intencja od mieszkańców z ul. Niepodległości i przyległych
15 września 2014 godz. 18 00
29 września 2014 godz. 18 002 + Stanisława Mazur intencja od Danuty i Jana Zając 3 września 2014 godz. 7 003 W intencji rodzin sióstr z róży p.w. Matki Teresy z Kalkuty 27 września 2014 godz. 7 004 Za zmarłe siostry z róży Matki Teresy z Kalkuty oraz za zmarłych z rodzin sióstr
2 października 2014 godz. 7 30


Niedziela Zesłania Ducha Świętego 08.06.2014 r..
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Uroczystość Zesłania Ducha Św. to a naszej Parafii główna Uroczystość związana z zyskiwaniem odpustu zupełnego. O godz. 12.00 będzie mszy św. przewodniczył O. Marek Krupa dziękując Panu Bogu za XXV lat kapłańskiej posługi. Dzisiejsza uroczystość to dopełnienie Tajemnicy Paschalnej Chrystusa i przekazanie jej w życie i działalność Kościoła. O 15:00 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe i do Ducha Świętego.

2. Jutro w poniedziałek drugi dzień Uroczystości Zesłania Ducha Świętego Święto NMP Matki Kościoła, Dla mas jest to kolejna rocznica ustanowienia Sanktuarium, Grobu Pańskiego Msze św. w naszej Parafii w porządku niedzielnym. Nie będzie tylko mszy św. o godz. 10.30.

3. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

4. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Najświętszej. Z tą niedziela kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. Przykazanie kościelne zobowiązuje do przyjęcia Komunii św. w okresie wielkanocnym.

5. Bóg zapłać za ofiary składane na prace przy Bazylice. Na ten cel będzie przeznaczona składka w przyszłą niedzielę.

Modlitwa o siedem darów Ducha Świętego:

Duchu Przenajświętszy,
racz mi udzielić DARU MĄDROŚCI, abym zawsze umiejętnie rozróżniał dobro od zła i nigdy dóbr tego świata nie przedkładał nad dobro wieczne;
daj mi DAR ROZUMU, abym poznał prawdy objawione na ile tylko jest to możliwe dla nieudolności ludzkiej;
daj mi DAR UMIEJĘTNOŚCI, abym wszystko odniósł do Boga, a gardził marnościami tego świata;
daj mi DAR RADY, abym ostrożnie postępował wśród niebezpieczeństw życia doczesnego i spełniał wolę Bożą;
daj mi DAR MĘSTWA, abym przezwyciężał pokusy nieprzyjaciela i znosił prześladowania,
na które mógłbym być wystawiony;
daj mi DAR POBOŻNOŚCI, abym się rozmiłował w rozmyślaniu, w modlitwie i w tym wszystkim, co się odnosi do służby Bożej;
daj mi DAR BOJAŹNI BOŻEJ, abym bał się Ciebie obrazić jedynie dla miłości Twojej.

Do tych wszystkich darów, o Duchu Święty
dodaj mi DAR POKUTY, abym grzechy swoje opłakiwał
i DAR UMARTWIENIA, abym zadośćuczynił Boskiej sprawiedliwości.
Napełnij Duchu Święty serce moje BOSKĄ MIŁOŚCIĄ i ŁASKĄ WYTRWANIA, abym żył po chrześcijańsku i umarł śmiercią świątobliwą.
Amen.

Intencje mszalne:


1 Za zmarłych z rodzin sióstr z róży Pani Marii Mucha 1 lipca 2014 godz. 18 00


2 O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla sióstr z róży Pani Marii Mucha, oraz ich rodzin
7 września 2014 godz. 15 00
Niedziela Wielkanocna 01.06.2014 r.
Wniebowstąpienia Pańskie
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. Dziś w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w Pawłosiowie o godz. 10.30 nasz parafianin alumn V roku WSD z rąk Abpa Józefa Michalika otrzyma sakrament Święceń Diakonatu. To radość i duma nie tylko dla rodziców i rodziny ale dla całej naszej rodziny parafialnej. Diakona Piotra polecajmy w modlitwie.

2. Zapraszamy dzisiaj na nowennę przed zesłaniem Ducha Świętego i nabożeństwo czerwcowe oraz zmianę tajemnic różańcowych o godz. 15:00. W dniu dziecka będziemy modlić się za dzieci, aby doświadczały miłości rodziców i dorosłych.

3. We wtorek 3 czerwca w MOK w Przeworsku od godz. 9.00 do ok. 12, odbędzie się XII Przeworskie Forum Wychowawcze. Wyjątkowym Gościem spotkania będzie Pani Floribeth Mora Diaz z Kostaryki, która została cudownie uzdrowiona dzięki wstawiennictwu św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału w Forum szczególnie nauczycieli, pedagogów i wychowawców.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź z tej okazji w czwartek wieczorem, w piątek podczas rannych mszy i po południ u od godz. 16:30, Msza św. dla dzieci o godz. 17.00. W piątek zapraszamy na mszę o Najśw. Sercu P. Ja sobotę o Niepok. Sercu NMP o godz. 6.30

5. „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom za ofiary złożone na prace przy Bazylice. Aktualnie trwają prace przy przebudowie muru obronnego. Docelowo będzie brama wjazdowa związana przede wszystkim z bezpieczeństwem zabytkowego obiektu / pogotowie ratunkowe, straż pożarna/. Przy murze, obok nowej bramy powstaną także nowe miejsca parkingowe.

6. Na przełomie kwietnia i maja zostało zagospodarowane podwórko i powstał ogródek w miejscu dawnych grządek ziemniaczanych i truskawkowych. Bardzo serdecznie dziękujemy pani Izabeli Jucha, która jest architektką ogrodów, za projekt i wykonanie bardzo pięknego ogrodu.

7. Trwają prace przygotowawcze do naprawy bardzo zniszczonej konstrukcji dzwonnicy w wieży bazyliki i uruchomienia wszystkich dzwonów; Sylwestra (ok. 2t), Marii (ok. 1,5t) i Izydora (ponad 700 kg). Obecnie słyszymy tylko dzwon o imieniu Roman, ważący ok 300 kg.

8. Siostry Serafitki zapraszają do udziału w dziękczynieniu za dar Beatyfikacji Matki Małgorzaty Lucji Szewczyk w pierwszą rocznice tego wydarzenia. Uroczystość odbędzie się katedrze rzeszowskiej 5.06. o godz. 19.00

9. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dla naszej parafii jest to największa uroczystość ponieważ Duch Święty jest patronem i opiekunem całej naszej wspólnoty. Serdecznie zapraszamy na główną mszę odpustową o godzinie 12:00, której będzie przewodniczył O. Marek Krupa dziękując Panu Bogu za XXV posługi kapłańskiej i misyjnej w Boliwii.

10. POAK organizuje pielgrzymkę do Wadowic i na Jasną a Górę w dniach 21-22 czerwca.

11. W gablocie jest lista Róż Różańcowych z planem odmawiania modlitwy różańcowej w niedzielę o 14.30. Prosimy o zapoznanie się z terminarzem.


Intencje mszalne:


1 Msza Święta o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy dla mieszkańców z ulic Wspólna, Dobra, Chruściela, Andersa 1 czerwca 2014 godz. 16 00


2 Msza Święta o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy dla mieszkańców Gwizdaja
1 czerwca 2014 godz. 16 00


3 Dziękczynna z prośbą o zachowanie od kataklizmów, żywiołów mieszkańców z ulicy Niepodległości i przyległych 12 września 2014 godz. 18 00


3 Za zmarłych mieszkańców z ulicy Niepodległości i przyległych
19 września 2014 godz. 18 00


4 O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla dzieci i młodzieży i mieszkańców z ulicy Niepodległości i przyległych 16 listopada 2014 godz. 15 00
6. Niedziela Wielkanocna 25.05.2014r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE1. Dziś dzień wyborów do Parlamentu Europejskiego. Zachęcamy do udziału i wyboru tych kandydatów, którzy kierują się wartościami chrześcijańskimi.

2. W tym tygodniu kończą się nabożeństwa majowe. Zapraszamy jeszcze do udziału. Nabożeństwa w Bazylice w dni powszednie o godz. 18.00 a w niedzielę o 15.00.

3. W sobotę, 31 maja, o godz. 19.00 w Miejskim Ośrodku Kultury uczniowie SP nr 1 im. Jana Pawła II przedstawią spektakl pt.: "1825 cudów Jana Pawła II". Po spektaklu odbędzie się koncert piosenek maryjnych "Najlepszej z matek z okazji Dnia Matki". Całość potrwa ok. godziny. Zapraszamy wszystkich, by w ten sposób zakończyć miesiąc maryjny.

4. W poniedziałek po wieczornej mszy św. zapraszamy na koncert naszej scholii młodzieżowej dla Matek z okazji ich święta.

5. W piątek początek Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. W przyszłą niedzielę, w Pawłosiowie, nasz parafianin, alumn Piotr Krzych, otrzyma święcenia diakonatu. Polecamy go naszym modlitwom.

7. W najbliższy czwartek, 29 maja o godz. 9.00 ks. bp Stanisław Jamrozek odprawi w naszej Bazylice Mszę św., która rozpocznie Konferencje Rady Programowej Duszpasterstwa Trzeźwości Archidiecezji Przemyskiej pt.: "Wolność człowieka w nauczaniu Jana Pawła II". Zapraszamy do udziału. Szczegółowy program znajduje się na plakatach.

8. Grupa charytatywna nadal prowadzi zbiórkę makulatury i butelek plastikowych(tylko po napojach) na kolejną studnię. Będzie ona nosić imię św. Jana
z Dukli.


Intencje mszalne:


1 Msza Święta o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy dla mieszkańców z osiedla Poniatowskiego 25 maja 2014 godz. 16 002 + Maria Kokowska intencja z rodziny 27 maja 2014 godz. 7 303 + Aniela Dziedzic intencja od sąsiadów z osiedla Sienkiewicza blok 18 klatka 1
3 sierpnia 2014 godz. 8 00


I Komunia Św.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś nasza Parafia przeżywa dzień I Komunii Św. dzieci Klas drugich. Dziewięćdziesiąt troje dzieci po raz pierwszy przystąpiło wczoraj do spowiedzi, a dziś do Stołu Eucharystycznego. Pragnę w imieniu całej Parafii podziękować, Ks Jerzemu Bartoszkowi za całoroczną pracę w przygotowanie dzieci do tych wydarzeń, Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 1, Paniom wychowawczyniom wszystkich klas drugich oraz s. Beacie. „Bóg zapłać” również Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za zaangażowanie w przygotowanie tej niepowtarzalnej Uroczystości oraz za dar ołtarza. którym jest ofiara pieniężna przeznaczona na zakup szat liturgicznych.

2. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 15:00.

3. W białym tygodniu dzieci pierwszokomunijne będą codziennie uczestniczyć w majówce o godz. 18.00 oraz we Mszy św., a w czwartek udadzą się z pielgrzymką dziękczynną do Matki Bożej Kalwaryjskiej.

4. „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom za ofiary składane na prace przy bazylice.

5. W piątek wpada święto Św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski i Akcji Katolickiej w naszej Archidiecezji.

6. W poniedziałek zapraszamy na spotkanie klasy pierwsze gimnazjum przygotowujących się do bierzmowania.

7. W przyszłą niedzielę uroczystość Rocznicy I Komunii Św. dla dzieci klas III. o godz 9.00 !!! Próba dla dzieci klas III, w poniedziałek o godz. 16.30

8. W uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 01.06. odbędą się święcenia diakonatu. Wśród alumnów, którzy maja otrzymać święcenia jest nasz parafianin Piotr Krzych. Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie do udzielenia święceń jest zobowiązany poinformować proboszcza parafii bądź rektorat Seminarium Duchownego w Przemyślu.

9. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego jest dołączony godny polecenia film Cristiada. Koszt tygodnika z filmem wynosi 7 zł.


Intencje mszalne:

1 Msza Święta o urodzaje i Boże błogosławieństwo w pracy dla mieszkańców z ulic Wspólna, Dobra, Chruściela i Andersa 1 czerwca 2014 godz. 16 002 Msza Święta o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy dla mieszkańców z osiedla Poniatowskiego 25 maja 2014 godz. 16 00


3 Msza Święta o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy dla mieszkańców Wojciechówki
15 czerwca 2014 godz. 16 00


4 Msza Święta o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy dla mieszkańców Chałupek
i Gorliczyny Szewnii (procesja godz. 15 00) 15 czerwca 2014 godz. 16 005 + Anna Połonkiewicz intencja od sąsiadów z bloku 25 klatka 4
3 lipca 2014 godz. 6 30


Niedziela Wielkanocna 04.05.2014r.
Niedziela Grobu Pańskiego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE[/center][/center]


1. Dziś w trzecią niedziele po zmartwychwstaniu, nasza wspólnota parafialna przeżywa dzień w którym koncentrujemy naszą uwagę na tajemnicy pustego Bożego Grobu, który przypomina nam o zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. Główne uroczystości połączone z procesją rezurekcyjna odbędą się o godz. 15.00, w których wezmą udział przedstawiciele członków Kapituły przy naszej bazylice. Zapraszamy do nawiedzenia Bożego Grobu, aby doświadczając obecności Chrystusa Eucharystycznego umocnić swoją wiarę w Jego Zmartwychwstanie.

2. Dziś rozpoczyna się tydzień biblijny. Poprzez lekturę Pisma Św. chcemy głębiej przyjąć Dar Słowa Bożego, którego istotą jest przekazywanie prawdy o zmartwychwstaniu.

3. W czwartek (8 V) w Uroczystość Św. Stanisława Bpa i męczennika Patrona Polski.

4. W najbliższą niedzielę ( 11.05.). podczas mszy o godz. o 12.00 dzieci klas drugich po raz pierwszy przystąpią do Komunii Św.

5. Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych wraz rodzinami będzie w sobotę 11 maja od godz. 15:00.

6. W przyszła niedzielę Na mszy o godz. 15.00 będzie gościem wśród nas Pan prof. Aldo Guerreschi, twórca kopii całunu Turyńskiego.

7. Próba przed pierwszą Komunią św. w poniedziałek o godz. 16.30 - następne terminy zostaną podane.


Intencje mszalne:

1 Msza Święta o urodzaje i Boże błogosławieństwo w pracy dla mieszkańców Gwizdaja
1 czerwca 2014 godz. 16 00
2 Msza Święta o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy dla mieszkańców ul. Wiśniowa, Za Parowozownią, Pod Chałupkami, Chruściela 18 maja 2014 godz. 16 00


4 Dziękczynna za zbiory intencja od mieszkańców Gwizdaja
6 września 2014 godz. 18 00

Intencje mszalne Studzian

1 Msza Święta o urodzaje i Boże błogosławieństwo w pracy dla mieszkańców Studziana
25 maja 2014 godz. 15 00- procesjaNiedziela Wielkanocna 27.04.2014 r.
Niedziela Miłosierdzia Bożego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. Dziś Kanonizacja bł. Papieży; Jana Pawła II oraz Jana XXIII. To historyczne wydarzenie zostało podkreślone przez liczne wydarzenia. O bł. Janie Pawle II przypominają nam dziś jego sutanna papieska oraz ornat w którym celebrował msze św. w Rzymie. Sutannę pożyczyliśmy z parafii Łukawiec k. Lubaczowa a ornat od ks. Piotra Walasza z Nowosielec.

2. Po południu o godz. 15.00 nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego, a po nim msza św. już bez kazania.

3. W Polsce istnieje możliwość codziennego zyskania odpustu zupełnego za odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego wobec Najśw. Sakramentu. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem.

4. Dziś rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia.

5. Jutro w liturgii Uroczystość Św. Wojciecha Głównego patrona Polski. Przed msza św. wieczorną zostanie odmówiony różaniec przez nauczycieli ze SP nr 1 im Św. Jana Pawła II a wieczorna msza św. będzie podziękowaniem za kanonizacje oraz zawierzeniem się grona pedagogicznego i uczniów wstawiennictwu Świętego naszych czasów.

6. We wtorek o godz. 16.30 próba dla dzieci klas II przed I Komunią Św.

7. Dziękujemy Panom Adamowi Kaczmarowi, Stanisławowi Michalikowi i Stanisławowi Węglarzowi, za prace porządkowe i pielęgnację zieleni.

8. W czwartek rozpoczniemy Nabożeństwa majowe, które będą się rozpoczynać o godz. 18.00 a po nich będzie wieczorna msza św. W niedziele i Uroczystości; o godz. 15.00.
W tym pięknym miesiącu, kiedy łąki umajone, góry i doliny zielone chwalą Matkę Najświętsza włączajmy się do chwały Bożej wraz z całą cudowną przyrodą i pamiętajmy o kapliczkach, zachowujmy tradycje śpiewu litanii przy nich.

9. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca maja. Spowiedź w piątek od godz. 16.30 o 17.00 dodatkowa msza dla dzieci.

10. W sobotę uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, głównej patronki Polski i naszej archidiecezji.
Porządek mszy niedzielny. Główne uroczystości miejskie odbędą się w kościele OO Bernardynów o godz. 9.30 a następnie przemarsz i złożenie kwiatów.
Święto patronalne Parafii w Dębowie oraz dzień modlitwy za rodaków przebywających na emigracji.

11. Zachęcamy do wieszania flag przy domach i na balkonach mieszkań

12. W przyszła niedzielę, III Niedzielę Wielkanocną będziemy przeżywać naszą patronalną Uroczystość Grobu Pańskiego.. O godz. 15.00 będzie procesja rezurekcyjna a po niej msza św, W uroczystościach weźmie udział Kapituła przy naszej bazylice, Zapraszamy do licznego udziału.Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 20.04.2014 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Rozpoczął się w Kościele Okres Paschalny, który będzie trwał aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego.

2. Szanownym Gościom i wszystkim Parafianom życzymy, aby szczególnie w naszej przeworskiej Jerozolimie przez pusty Grób, znak Całunu doświadczyć , że nie ma Go tu zmartwychwstał i na nowo odkrywać zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią, grzechem, smutkiem i lękiem. Niech te wydarzenia paschalne , które celebrujemy i na nowo przeżywamy pomogą nam bardziej uwierzyć w Jezusa Syna Bożego.

3. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych, porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

4. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego, dzień kanonizacji Ojca św. Jana Pawła II i Jana XXIII Po mszy wieczornej w naszej bazylice odbędzie się koncert w hołdzie Św. Janowi Pawłowi w wykonaniu znakomitego zespół SOUL ROZPOCZNIE W Kościele Tydzień Miłosierdzia.

5. Dziękujemy tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeżycia tych pięknych Dni Triduum Sacrum. Szczególnie dziękuję Ks. Wikariuszom za cierpliwą posługę w konfesjonale za wiele trudu w przygotowanie liturgii z ministrantami i lektorami i młodzieżą oazową . Wielkie wyrazy wdzięczności składamy ,: Siostrom Serafitkom za dekorację kościoła. Dziękujemy także chórowi Parafialnemu ECHO i Scholi za oprawę muzyczną całego Triduum Paschalnego, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Panu kościelnemu Stanisławowi Węglarzowi, straży przy Bożym Grobie a także, Akcji Katolickiej , KSM owi.

6. Przeworski Koło Turystyki Rowerowej Leliwa zaprasza do wzięcia udziału w IV pielgrzymce. Rowerowej im. Jana Pawła II do Jodłówki w dniu 01.05. szczegóły na afiszach.

7. W piątek, z racji Oktawy Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. Zachęcamy do lektury Tygodników; NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY

Chrystus Zmartwychwstał !!!!!!Niedziela Palmowa 13.04.2014r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. Dzisiejszą Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową, rozpoczął się Wielki Tydzień, który zakończmy Niedzielą Zmartwychwstania. Gorzkie Żale będą o godz. 15.00

2. We wtorek spowiedź wielkopostna. Przed południem od godz. 8. 30: do 12:00 a po południu od 14:30 do 18:00 . O godz. 10.00 i 16.00 krótka przerwa dla spowiedników.

3. W poniedziałek po wieczornej mszy spotkanie dla LSO.

TRIDUUM PASCHALNE
4. W Wielki Czwartek dzień ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństawa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 a następnie adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz.. 23.00. Od godz. 21.30 adoracji przewodniczy POAK oraz KSM

5. W Wielki Piątek w ciągu dnia zachęcamy do nawiedzenia kościoła i oddania czci Panu Jezusowi, Który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. W tradycji naszej Parafii jest indywidualne odprawianie Drogi Krzyżowej. Gorąco zachęcamy do podtrzymywania tej pięknej praktyki. 17:45 zapraszamy na rozpoczęcie NOWENNY DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

6. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Adoracja Krzyża i Grobu Pańskiego w piątek do 23.00. od 21.30 adorację poprowadzi Młodzież. W tym dniu obowiązuje post ścisły jakościowy i ilościowy. W czasie liturgii w czwartek i piątek śpiewać będzie nasz chór męski Echo.

WIELKA SOBOTA
7. Święcenie pokarmów wielkanocnych w Bazylice co pół godziny od 8.00 do 14.00
Zgodnie z przeworską tradycją od godz. 8.00 będą święcone pokarmy w następujących rejonach ;
a/ ul. Słowackiego, Zytnia, Zamknięta, Wojciechówka i Studzian.
b/ Gwizdaj, ul. Sobieskiego,, Poniatowskiego, Sienkiewicza,
Łańcucka, Krakowska i Niepodległości.
c/ Kaplica w Chałupkach a w drodze powrotnej, , ul. Wiśniowa, Gorliczyńska, Chruściela, Za Parowozownią, ul. Dobra, Wspólna , Lubomirskich, i Skłodowskiej,.
Parafian z tych rejonów prosimy o przysłanie pojazdów.

8. W sobotę LITURGIĘ WIELKIEJ NOCY rozpoczniemy o godz. 19.00. Prosimy przynieść świece,/paschaliki wielkanocne/ zabezpieczone przed wylewaniem wosku na posadzkę . Śpiew będzie animować nasza schola, która przygotowała specjalne śpiewy na tę najważniejszą liturgie w ciągu roku liturgicznego.

9. Rezurekcja,
Jak każe zwyczaj bardzo wcześnie rano, o godz. 6.00. z procesją wokół kościoła. W niedzielę Zmartwychwstania nie ma mszy o godz. 8.00. Pozostałe godziny mszy będą bez zmian.


06.04.2014 - V Niedziela Wielkiego Postu
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. Od piątku w naszej parafii trwają rekolekcje wielkopostne, które prowadzi franciszkanin, o. Krzysztof Sroka z Warszawy . Są one poświęcone Całunowi Turyńskiemu, którego wierna kopia pozostanie w naszej Bazylice Grobu Bożego.

2. Nauki rekolekcyjne dziś na każdej mszy św. i podczas nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 15.00. Dziś po mszy św. wieczornej ok. godz. 19.00 zapraszamy na medytację nad Całunem.
Jutro msza św. z nauką rekolekcyjną rano o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.00 z poświęceniem Całunu i błogosławieństwem na zakończenie rekolekcji. Zapraszamy.

3. Jutro rozpoczynają się też rekolekcje dla Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II oraz dla Zespołu Szkół w Chałupkach i Studzianie.

4. Spowiedź wielkanocna w naszej parafii będzie w Wielki Wtorek.

5. W sobotę przed południem odwiedzimy z posługą sakramentalną tych chorych i starszych, których nie odwiedzamy w pierwsze piątki. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.

6. W przyszłą niedzielę Niedziela Męki Pańskiej, czyli Palmowa. Poświęcenie palm na każdej mszy św. Uroczyste poświęcenie palm przed Bazyliką będzie na mszy św. o godz. 10.30.

7. Burmistrz Miasta Przeworska serdecznie zaprasza wszystkich miłośników biegania do udziału w "Biegu po kremówkę", mającym na celu uczczenie kanonizacji bł. Jana Pawła II. Bieg odbędzie się 26 kwietnia 2014 r. Przyjmowanie zgłoszeń do 14 kwietnia 2014 r. W dniu biegu zgłoszenia nie będą przyjmowane. Regulamin i karty zgłoszeń są do pobrania na stronie internetowej Urzędu Miasta Przeworska oraz w ratuszu w Referacie Promocji."

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

10. W czwartek zapraszamy dzieci na ostatnią drogę krzyżową o godz. 16.30. Droga krzyżowa ogólna w piątek o 17.30 i dla młodzieży również w piątek o godz. 19.00.

11. We wtorek zapraszamy młodzież klas drugich gimnazjum na godz. 18.00 na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem.


12. W piątek młodzież naszej parafii wyjeżdża na Spotkanie Młodych do Leżajska.

Intencje mszalne:

1 +Zofia Gulka intencja od sąsiadów 3 czerwca 2014 godz. 7 00

2 Za zmarłych z ul. Dobrej 5 czerwca 2014 godz. 7 00

3 +Anna Kluz intencja od sąsiadów 28 maja 2014 godz. 6 30
2 czerwca 2014 godz. 7 00
20 czerwca 2014 godz. 7 00
Młodzież ze Szkolnego Koła Caritas Zespołu Szkół Zawodowych dziękuje wszystkim którzy w poprzednią niedzielę złożyli ofiarę do puszek. Złożono 2379zł 81 groszy. Bóg zapłać.
4. Niedziela Wielkiego Postu „A”30.03.14 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. Dziś popołudniu Gorzkie Żale o godz. 15:00

2. Ze względu na zmianę czasu na tzw. letni wieczorna msza św. w ciągu tygodnia będzie o godz. 18.00

3. W czwartek Droga Krzyżowa o 16;30 dla dzieci

4. Spowiedź pierwszopiątkowa w czwartek piątek od godz. 16.30i

5. W piątek mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy wielkopostne rekolekcje parafialne, które będzie prowadził O. Krzysztof Sroka Franciszkanin.
Temat rekolekcji będzie związany z Całunem Turyńskim, który jest niemym, ale jednocześnie wiele mówiącym świadkiem męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa.
Po rekolekcjach wierna kopia całunu będzie eksponowana w Kaplicy Grobu Pańskiego.
Po mszy sw. z nauką rekolekcyjną , ok. 19.00/ o ile pozwoli na to pogoda/, wyruszymy na Drogę krzyżową ulicami miasta.. Prosimy zabrać ze sobą świece.

6. W sobotę o godz. 9.00 msza św. z nauka rekolekcyjną i udzieleniem sakramentu chorych. Zapraszamy osoby starsze i chore.
Po wieczornej mszy św. zapraszamy na naukę stanową rodziców. W niedziele nauki rekolekcyjne na wszystkich mszach.

7. W dniu 25.03. br zmarł w Brazylii, gdzie pracował jako misjonarz, pochodzący z Przeworska ks. Józef Kotlinski. Był rówieśnikiem Bł. Jana Pawła II. Dziś w kaplicy sióstr Miłosierdzia o godz. 10.00 zostanie odprawiona msza św. w jego intencji. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…


3. Niedziela Wielkiego Postu „A” 23.03.2014r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godz. 15.00.

2. We wtorek 25 marca uroczystość Św. Zwiastowania NMP. W tym dniu modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od momentu poczęcia do naturalnej śmierci

3. Droga Krzyżowa
dla dzieci w czwartek o 16.30 po niej obrzęd Komunii Św. W piątek o 17. 30 ogólna - rozważania prowadzi Domowy Kościół , o 19;00 dla młodzieży.

4. W zakrystii są do nabycia baranki paschalne 5 zł. oraz paschaliki CARITAS w cenie 7 zł.

5. W obecnym numerze tygodników; Niedziela i Gość Niedzielny dodatkiem jest książka Pasja wg objawień bł. Anny Katarzyny Emmerich. Cena za gazetę z książką wynosi 6 zł. Zachęcamy do nabycia, tym bardziej, że rekolekcje parafialne będą się skupiały wokół Całunu Turyńskiego, który jest niemym świadkiem męki śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.2. Niedziela Wielkiego Postu „A” 16.03.2014r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godz. 15.00.

2. W środę 19. Marca uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP. W tym dniu modlimy się za ojców. Jest to także dzień imienin Ks. Abpa Józefa Michalika oraz Ojca św. seniora Benedykta XVI

3. Droga Krzyżowa
dla dzieci w czwartek o 16.30 po niej obrzęd Komunii Św. W piątek o 17. 30 ogólna- rozważania prowadzi POAK, o 19;00 dla młodzieży.

4. W zakrystii są do nabycia baranki paschalne 5 zł. oraz paschaliki CARITAS w cenie 7 zł.


[b]Intencje mszalne:
I Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże intencja
z róży św. Jadwigi 24 sierpnia 2014 godz. 8 0009 marca 2014 - I Niedziela Wielkiego Postu
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
[/b]

1. Przeżywamy okres Wielkiego Postu. Zachęcamy wszystkich do podjęcia wyrzeczeń i postanowień wielkopostnych. Szczególnie zapraszamy do udziału w nabożeństwach Męki Pańskiej i do modlitwy o pokój na świecie.

2. Dziś po południu zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Po nabożeństwie msza św. bez homilii.

3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej:
- Dla dzieci w czwartek o godz. 16.30
- Parafialna w piątek o godz. 17.30
- Dla młodzieży w piątek o godz. 19.00

4. Jutro rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością św. Józefa. Litanię do św. Józefa będziemy odmawiać po wieczornej mszy św.

5. W tym tygodniu zapraszamy młodzież na spotkania przed bierzmowaniem. W poniedziałek klasy I a we wtorek klasy II gimnazjum.

6. W piątek, po drodze krzyżowej dla młodzieży, zapraszamy na spotkanie młodzież, która chce wziąć udział w Spotkaniu Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Niedzielę Palmową w Leżajsku.

7. Od środy Młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych będzie przeżywać rekolekcje szkolne. Polecamy całą szkołę naszej modlitwie.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Intencje mszalne:
Za śp. Zdzisławę i Zbigniewa - int. od syna Tomasza - 11.03. godz.17.30

Intencje mszalne:


I O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla sióstr i ich rodzin z róży Pani Teresy Bukała 14 maja 2014 godz. 18 00