Sanktuarium Grobu Bożego

Ogłoszenia


[center]OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
16 Niedziela Zwykła 20.07.2014r.
www. bazylikaprzeworsk.pl
[/center]

1. Dziś o godz. 15.00, w godzinie miłosierdzia zapraszamy na koronkę do Miłosierdzia Bożego.
2. W sobotę 26 lipca o godz. 17.30 w MOK – u w ramach Światowego Festiwalu Zespołów Polonijnych wystąpią zespoły z Rosji; „Korale” z Krasnojarska i „Korale” z Sankt Petersburga oraz z USA z Chicago „Polonia”. Zapraszamy do spotkania z nasza kultura prezentowana przez Polonię.
3. W przyszła niedzielę błogosławieństwo kierowców i pojazdów po każdej mszy św. W tym tygodniu zakończą się prace przy parkingu i nowej bramie wjazdowej przy ul. Kościelnej.
4. Bóg zapłać za ofiary dziś składane na inwestycje przy Bazylice..
5. Zapraszamy do lektury tygodników katolickich; Niedzieli i G

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
15 Niedziela Zwykła 13.07.2014r.
www.bazylikaprzeworsk.pl
1. 34 Piesza Pielgrzymka w tym wielu naszych parafian dochodzi na Jasną Górę. Pamiętajmy o nich w modlitwach.
2. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o ostrożność podczas prac przy budowie parkingu oraz bramy wjazdowej. Serdeczne podziękowanie za ofiary. W przyszła niedziele składka jest przeznaczona na prace. Przypominamy, że można także dokonywać wpłat bezpośrednio na konto parafii. Numer konta jest podany na stronie internetowej Bazyliki.
3. We wtorek 15 lipca w Sali konferencyjnej Starostwa w godz. Od 9.00 do 12.00 będzie prowadzona akcja honorowego krwiodawstwa. Zachęcamy do podzielenia się darem niosącym życie.
4. Zapraszamy do lektury prasy; W tygodniku Niedziela jest bardzo ciekawy wywiad z prof. Aldo Guereschi o Całunie Turyńskim.Intencje mszalne:


1 + Stanisław Surówka intencja od sąsiadów z ulicy 3 Maja 18 sierpnia 2014 godz. 6 15
21 sierpnia 2014 godz. 6 15
22 sierpnia 2014 godz. 6 15


2 Za zmarłych mieszkańców z ulicy 3 Maja 1 września 2014 godz. 7 303 O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla mieszkańców z ul. 3 Maja
8 września 2014 godz. 15 00

Intencje mszalne:


1 O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla sióstr z róży p.w. św. Anny
17 sierpnia 2014 godz. 9 152 Za zmarłe siostry z róży p. w. św. Anny 13 października 2014 godz. 18 003 O błogosławieństwo Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla braci z róży św. Józefa
31 sierpnia 2014 godz. 15 004 Za zmarłych braci z róży św. Józefa 23 września 2014 godz. 7 30


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
14 Niedziela Zwykła 06.07.2014 r.
www.bazylikaprzeworsk.pl
1. Dziś wyruszyła z Przeworska grupa Św. Rafała 34 Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Wśród pątników jest wielu naszych parafian. Pamiętajmy o nich w modlitwach .
2. Dziś zmiana tajemnic róż różańcowych. Prosimy przełożonych róż o składanie opiekunowi Ks. Kapelanowi aktualnych list członków róż.
3. Serdeczne podziękowanie za ofiary na inwestycje w naszej Bazylice. Trwają prace przy budowie nowej bramy wjazdowej i rozpoczęły się przy budowie parkingu na placu dawnej organistówki. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o ostrożność podczas prac.
4. Zapraszamy do lektury prasy GN i Niedzieli


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Św. Piotra i Pawła
13 Niedziela Zwykła 29.06.2014
1. Dziś po mszy św. o godz. 15.00 nabożeństwo czerwcowe. Modlic się będziemy za Ojca św, Piotra naszych czasów.
2. W tym roku Ks. Abp Józef Michalik dokonał zmiany w kolegium wikariuszy. Pod koniec sierpnia pożegnamy ks. Grzegorza Kolano, który został przeniesiony do w parafii Lubatowa. W jego miejsce został mianowany Ks. Tomasz Hryniak
3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i I sobota miesiąca
4. W piątek od godz. 16.30 zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty
5. W niedziele po Mszy św. o godz. 6.30 wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Mszy będzie przewodniczył bp. Adam Szal.
6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na prace przy Bazylice. W tym tygodniu zamilkł jedyny czynny dzwon „Roman”. Ma uszkodzone serce. To tylko potwierdza konieczność remontu dzwonów i dzwonnicy.
7. Wraz z rozpoczęciem wakacji msze św. rano w ciągu tygodnia będą o godz. 6.30; i 7.30, wieczorem bez zmian.
8. W sobotę 05.07 przez Przeworsk będzie przejeżdżał wyścig kolarski. W godzinach od 12.30 do 14.00 nastąpią utrudnienia na ul. Węgierskiej, Słowackiego, Grunwaldzkiej, Misiągiewicza i Pod Rozborzem. Na trasie przejazdu wyścigu obowiązuje zakaz parkowania pojazdów .
9. Przy ul. Niepodległości otworzyła działalność Przychodnia Lekarska Vital Med.
Zapraszamy do lektury prasy katolickiej
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE1.Dziś po mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy na procesję eucharystyczną. Zachęcamy do udziału w procesji eucharystycznej podczas całej OKTAWY.

2. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała połączone z poświęceniem ziół i błogosławieństwem dzieci i matek oczekujących potomstwa.

3. W piątek, Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Serdeczne podziękowanie składamy parafianom, którzy zaangażowali się w przygotowanie ołtarzy na parafialną procesję Bożego Ciała, a szczególnie Członkom Oazy Rodzin, Domowego Kościoła i Akcji Katolickiej, Chórowi Echo, Liturgicznej Służbie Ołtarza, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym a całej Parafii za udział w procesji oraz piękną postawę świadectwa wiary w obecność Chrystusa w Eucharystii.

5. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane w ostatnią niedzielę na prace przy bazylice czyli wykonanie bramy wjazdowej oraz remontu, konserwacji konstrukcji dzwonnicy oraz zrobienie nowego napędu i komputerowego sterowania dzwonów.

6. Msze św. na zakończenie roku szkolnego; SP 1, czwartek godz.10.00
Szkoły; gimnazjalne i ponadgimnazjalne w piątek godz.8.00

7. Po mszy kolekta do puszek na potrzeby Pieszej Pielgrzymki Przeworsk - Jasna Góra. W przyszłą Niedziele o 15 00 spotkanie przed pielgrzymkowe. Prosimy przynosić prośby i podziękowania do Matki Bożej Częstochowskiej.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.


Intencje mszalne:1 + Elżbieta Chłód intencja od mieszkańców z ul. Niepodległości i przyległych
15 września 2014 godz. 18 00
29 września 2014 godz. 18 002 + Stanisława Mazur intencja od Danuty i Jana Zając 3 września 2014 godz. 7 003 W intencji rodzin sióstr z róży p.w. Matki Teresy z Kalkuty 27 września 2014 godz. 7 004 Za zmarłe siostry z róży Matki Teresy z Kalkuty oraz za zmarłych z rodzin sióstr
2 października 2014 godz. 7 30


Niedziela Zesłania Ducha Świętego 08.06.2014 r..
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Uroczystość Zesłania Ducha Św. to a naszej Parafii główna Uroczystość związana z zyskiwaniem odpustu zupełnego. O godz. 12.00 będzie mszy św. przewodniczył O. Marek Krupa dziękując Panu Bogu za XXV lat kapłańskiej posługi. Dzisiejsza uroczystość to dopełnienie Tajemnicy Paschalnej Chrystusa i przekazanie jej w życie i działalność Kościoła. O 15:00 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe i do Ducha Świętego.

2. Jutro w poniedziałek drugi dzień Uroczystości Zesłania Ducha Świętego Święto NMP Matki Kościoła, Dla mas jest to kolejna rocznica ustanowienia Sanktuarium, Grobu Pańskiego Msze św. w naszej Parafii w porządku niedzielnym. Nie będzie tylko mszy św. o godz. 10.30.

3. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

4. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Najświętszej. Z tą niedziela kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. Przykazanie kościelne zobowiązuje do przyjęcia Komunii św. w okresie wielkanocnym.

5. Bóg zapłać za ofiary składane na prace przy Bazylice. Na ten cel będzie przeznaczona składka w przyszłą niedzielę.

Modlitwa o siedem darów Ducha Świętego:

Duchu Przenajświętszy,
racz mi udzielić DARU MĄDROŚCI, abym zawsze umiejętnie rozróżniał dobro od zła i nigdy dóbr tego świata nie przedkładał nad dobro wieczne;
daj mi DAR ROZUMU, abym poznał prawdy objawione na ile tylko jest to możliwe dla nieudolności ludzkiej;
daj mi DAR UMIEJĘTNOŚCI, abym wszystko odniósł do Boga, a gardził marnościami tego świata;
daj mi DAR RADY, abym ostrożnie postępował wśród niebezpieczeństw życia doczesnego i spełniał wolę Bożą;
daj mi DAR MĘSTWA, abym przezwyciężał pokusy nieprzyjaciela i znosił prześladowania,
na które mógłbym być wystawiony;
daj mi DAR POBOŻNOŚCI, abym się rozmiłował w rozmyślaniu, w modlitwie i w tym wszystkim, co się odnosi do służby Bożej;
daj mi DAR BOJAŹNI BOŻEJ, abym bał się Ciebie obrazić jedynie dla miłości Twojej.

Do tych wszystkich darów, o Duchu Święty
dodaj mi DAR POKUTY, abym grzechy swoje opłakiwał
i DAR UMARTWIENIA, abym zadośćuczynił Boskiej sprawiedliwości.
Napełnij Duchu Święty serce moje BOSKĄ MIŁOŚCIĄ i ŁASKĄ WYTRWANIA, abym żył po chrześcijańsku i umarł śmiercią świątobliwą.
Amen.

Intencje mszalne:


1 Za zmarłych z rodzin sióstr z róży Pani Marii Mucha 1 lipca 2014 godz. 18 00


2 O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla sióstr z róży Pani Marii Mucha, oraz ich rodzin
7 września 2014 godz. 15 00
Niedziela Wielkanocna 01.06.2014 r.
Wniebowstąpienia Pańskie
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. Dziś w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w Pawłosiowie o godz. 10.30 nasz parafianin alumn V roku WSD z rąk Abpa Józefa Michalika otrzyma sakrament Święceń Diakonatu. To radość i duma nie tylko dla rodziców i rodziny ale dla całej naszej rodziny parafialnej. Diakona Piotra polecajmy w modlitwie.

2. Zapraszamy dzisiaj na nowennę przed zesłaniem Ducha Świętego i nabożeństwo czerwcowe oraz zmianę tajemnic różańcowych o godz. 15:00. W dniu dziecka będziemy modlić się za dzieci, aby doświadczały miłości rodziców i dorosłych.

3. We wtorek 3 czerwca w MOK w Przeworsku od godz. 9.00 do ok. 12, odbędzie się XII Przeworskie Forum Wychowawcze. Wyjątkowym Gościem spotkania będzie Pani Floribeth Mora Diaz z Kostaryki, która została cudownie uzdrowiona dzięki wstawiennictwu św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału w Forum szczególnie nauczycieli, pedagogów i wychowawców.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź z tej okazji w czwartek wieczorem, w piątek podczas rannych mszy i po południ u od godz. 16:30, Msza św. dla dzieci o godz. 17.00. W piątek zapraszamy na mszę o Najśw. Sercu P. Ja sobotę o Niepok. Sercu NMP o godz. 6.30

5. „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom za ofiary złożone na prace przy Bazylice. Aktualnie trwają prace przy przebudowie muru obronnego. Docelowo będzie brama wjazdowa związana przede wszystkim z bezpieczeństwem zabytkowego obiektu / pogotowie ratunkowe, straż pożarna/. Przy murze, obok nowej bramy powstaną także nowe miejsca parkingowe.

6. Na przełomie kwietnia i maja zostało zagospodarowane podwórko i powstał ogródek w miejscu dawnych grządek ziemniaczanych i truskawkowych. Bardzo serdecznie dziękujemy pani Izabeli Jucha, która jest architektką ogrodów, za projekt i wykonanie bardzo pięknego ogrodu.

7. Trwają prace przygotowawcze do naprawy bardzo zniszczonej konstrukcji dzwonnicy w wieży bazyliki i uruchomienia wszystkich dzwonów; Sylwestra (ok. 2t), Marii (ok. 1,5t) i Izydora (ponad 700 kg). Obecnie słyszymy tylko dzwon o imieniu Roman, ważący ok 300 kg.

8. Siostry Serafitki zapraszają do udziału w dziękczynieniu za dar Beatyfikacji Matki Małgorzaty Lucji Szewczyk w pierwszą rocznice tego wydarzenia. Uroczystość odbędzie się katedrze rzeszowskiej 5.06. o godz. 19.00

9. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dla naszej parafii jest to największa uroczystość ponieważ Duch Święty jest patronem i opiekunem całej naszej wspólnoty. Serdecznie zapraszamy na główną mszę odpustową o godzinie 12:00, której będzie przewodniczył O. Marek Krupa dziękując Panu Bogu za XXV posługi kapłańskiej i misyjnej w Boliwii.

10. POAK organizuje pielgrzymkę do Wadowic i na Jasną a Górę w dniach 21-22 czerwca.

11. W gablocie jest lista Róż Różańcowych z planem odmawiania modlitwy różańcowej w niedzielę o 14.30. Prosimy o zapoznanie się z terminarzem.


Intencje mszalne:


1 Msza Święta o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy dla mieszkańców z ulic Wspólna, Dobra, Chruściela, Andersa 1 czerwca 2014 godz. 16 00


2 Msza Święta o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy dla mieszkańców Gwizdaja
1 czerwca 2014 godz. 16 00


3 Dziękczynna z prośbą o zachowanie od kataklizmów, żywiołów mieszkańców z ulicy Niepodległości i przyległych 12 września 2014 godz. 18 00


3 Za zmarłych mieszkańców z ulicy Niepodległości i przyległych
19 września 2014 godz. 18 00


4 O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla dzieci i młodzieży i mieszkańców z ulicy Niepodległości i przyległych 16 listopada 2014 godz. 15 00
6. Niedziela Wielkanocna 25.05.2014r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE1. Dziś dzień wyborów do Parlamentu Europejskiego. Zachęcamy do udziału i wyboru tych kandydatów, którzy kierują się wartościami chrześcijańskimi.

2. W tym tygodniu kończą się nabożeństwa majowe. Zapraszamy jeszcze do udziału. Nabożeństwa w Bazylice w dni powszednie o godz. 18.00 a w niedzielę o 15.00.

3. W sobotę, 31 maja, o godz. 19.00 w Miejskim Ośrodku Kultury uczniowie SP nr 1 im. Jana Pawła II przedstawią spektakl pt.: "1825 cudów Jana Pawła II". Po spektaklu odbędzie się koncert piosenek maryjnych "Najlepszej z matek z okazji Dnia Matki". Całość potrwa ok. godziny. Zapraszamy wszystkich, by w ten sposób zakończyć miesiąc maryjny.

4. W poniedziałek po wieczornej mszy św. zapraszamy na koncert naszej scholii młodzieżowej dla Matek z okazji ich święta.

5. W piątek początek Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. W przyszłą niedzielę, w Pawłosiowie, nasz parafianin, alumn Piotr Krzych, otrzyma święcenia diakonatu. Polecamy go naszym modlitwom.

7. W najbliższy czwartek, 29 maja o godz. 9.00 ks. bp Stanisław Jamrozek odprawi w naszej Bazylice Mszę św., która rozpocznie Konferencje Rady Programowej Duszpasterstwa Trzeźwości Archidiecezji Przemyskiej pt.: "Wolność człowieka w nauczaniu Jana Pawła II". Zapraszamy do udziału. Szczegółowy program znajduje się na plakatach.

8. Grupa charytatywna nadal prowadzi zbiórkę makulatury i butelek plastikowych(tylko po napojach) na kolejną studnię. Będzie ona nosić imię św. Jana
z Dukli.


Intencje mszalne:


1 Msza Święta o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy dla mieszkańców z osiedla Poniatowskiego 25 maja 2014 godz. 16 002 + Maria Kokowska intencja z rodziny 27 maja 2014 godz. 7 303 + Aniela Dziedzic intencja od sąsiadów z osiedla Sienkiewicza blok 18 klatka 1
3 sierpnia 2014 godz. 8 00


I Komunia Św.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś nasza Parafia przeżywa dzień I Komunii Św. dzieci Klas drugich. Dziewięćdziesiąt troje dzieci po raz pierwszy przystąpiło wczoraj do spowiedzi, a dziś do Stołu Eucharystycznego. Pragnę w imieniu całej Parafii podziękować, Ks Jerzemu Bartoszkowi za całoroczną pracę w przygotowanie dzieci do tych wydarzeń, Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 1, Paniom wychowawczyniom wszystkich klas drugich oraz s. Beacie. „Bóg zapłać” również Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za zaangażowanie w przygotowanie tej niepowtarzalnej Uroczystości oraz za dar ołtarza. którym jest ofiara pieniężna przeznaczona na zakup szat liturgicznych.

2. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 15:00.

3. W białym tygodniu dzieci pierwszokomunijne będą codziennie uczestniczyć w majówce o godz. 18.00 oraz we Mszy św., a w czwartek udadzą się z pielgrzymką dziękczynną do Matki Bożej Kalwaryjskiej.

4. „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom za ofiary składane na prace przy bazylice.

5. W piątek wpada święto Św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski i Akcji Katolickiej w naszej Archidiecezji.

6. W poniedziałek zapraszamy na spotkanie klasy pierwsze gimnazjum przygotowujących się do bierzmowania.

7. W przyszłą niedzielę uroczystość Rocznicy I Komunii Św. dla dzieci klas III. o godz 9.00 !!! Próba dla dzieci klas III, w poniedziałek o godz. 16.30

8. W uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 01.06. odbędą się święcenia diakonatu. Wśród alumnów, którzy maja otrzymać święcenia jest nasz parafianin Piotr Krzych. Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie do udzielenia święceń jest zobowiązany poinformować proboszcza parafii bądź rektorat Seminarium Duchownego w Przemyślu.

9. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego jest dołączony godny polecenia film Cristiada. Koszt tygodnika z filmem wynosi 7 zł.


Intencje mszalne:

1 Msza Święta o urodzaje i Boże błogosławieństwo w pracy dla mieszkańców z ulic Wspólna, Dobra, Chruściela i Andersa 1 czerwca 2014 godz. 16 002 Msza Święta o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy dla mieszkańców z osiedla Poniatowskiego 25 maja 2014 godz. 16 00


3 Msza Święta o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy dla mieszkańców Wojciechówki
15 czerwca 2014 godz. 16 00


4 Msza Święta o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy dla mieszkańców Chałupek
i Gorliczyny Szewnii (procesja godz. 15 00) 15 czerwca 2014 godz. 16 005 + Anna Połonkiewicz intencja od sąsiadów z bloku 25 klatka 4
3 lipca 2014 godz. 6 30


Niedziela Wielkanocna 04.05.2014r.
Niedziela Grobu Pańskiego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE[/center][/center]


1. Dziś w trzecią niedziele po zmartwychwstaniu, nasza wspólnota parafialna przeżywa dzień w którym koncentrujemy naszą uwagę na tajemnicy pustego Bożego Grobu, który przypomina nam o zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. Główne uroczystości połączone z procesją rezurekcyjna odbędą się o godz. 15.00, w których wezmą udział przedstawiciele członków Kapituły przy naszej bazylice. Zapraszamy do nawiedzenia Bożego Grobu, aby doświadczając obecności Chrystusa Eucharystycznego umocnić swoją wiarę w Jego Zmartwychwstanie.

2. Dziś rozpoczyna się tydzień biblijny. Poprzez lekturę Pisma Św. chcemy głębiej przyjąć Dar Słowa Bożego, którego istotą jest przekazywanie prawdy o zmartwychwstaniu.

3. W czwartek (8 V) w Uroczystość Św. Stanisława Bpa i męczennika Patrona Polski.

4. W najbliższą niedzielę ( 11.05.). podczas mszy o godz. o 12.00 dzieci klas drugich po raz pierwszy przystąpią do Komunii Św.

5. Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych wraz rodzinami będzie w sobotę 11 maja od godz. 15:00.

6. W przyszła niedzielę Na mszy o godz. 15.00 będzie gościem wśród nas Pan prof. Aldo Guerreschi, twórca kopii całunu Turyńskiego.

7. Próba przed pierwszą Komunią św. w poniedziałek o godz. 16.30 - następne terminy zostaną podane.


Intencje mszalne:

1 Msza Święta o urodzaje i Boże błogosławieństwo w pracy dla mieszkańców Gwizdaja
1 czerwca 2014 godz. 16 00
2 Msza Święta o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy dla mieszkańców ul. Wiśniowa, Za Parowozownią, Pod Chałupkami, Chruściela 18 maja 2014 godz. 16 00


4 Dziękczynna za zbiory intencja od mieszkańców Gwizdaja
6 września 2014 godz. 18 00

Intencje mszalne Studzian

1 Msza Święta o urodzaje i Boże błogosławieństwo w pracy dla mieszkańców Studziana
25 maja 2014 godz. 15 00- procesjaNiedziela Wielkanocna 27.04.2014 r.
Niedziela Miłosierdzia Bożego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. Dziś Kanonizacja bł. Papieży; Jana Pawła II oraz Jana XXIII. To historyczne wydarzenie zostało podkreślone przez liczne wydarzenia. O bł. Janie Pawle II przypominają nam dziś jego sutanna papieska oraz ornat w którym celebrował msze św. w Rzymie. Sutannę pożyczyliśmy z parafii Łukawiec k. Lubaczowa a ornat od ks. Piotra Walasza z Nowosielec.

2. Po południu o godz. 15.00 nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego, a po nim msza św. już bez kazania.

3. W Polsce istnieje możliwość codziennego zyskania odpustu zupełnego za odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego wobec Najśw. Sakramentu. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem.

4. Dziś rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia.

5. Jutro w liturgii Uroczystość Św. Wojciecha Głównego patrona Polski. Przed msza św. wieczorną zostanie odmówiony różaniec przez nauczycieli ze SP nr 1 im Św. Jana Pawła II a wieczorna msza św. będzie podziękowaniem za kanonizacje oraz zawierzeniem się grona pedagogicznego i uczniów wstawiennictwu Świętego naszych czasów.

6. We wtorek o godz. 16.30 próba dla dzieci klas II przed I Komunią Św.

7. Dziękujemy Panom Adamowi Kaczmarowi, Stanisławowi Michalikowi i Stanisławowi Węglarzowi, za prace porządkowe i pielęgnację zieleni.

8. W czwartek rozpoczniemy Nabożeństwa majowe, które będą się rozpoczynać o godz. 18.00 a po nich będzie wieczorna msza św. W niedziele i Uroczystości; o godz. 15.00.
W tym pięknym miesiącu, kiedy łąki umajone, góry i doliny zielone chwalą Matkę Najświętsza włączajmy się do chwały Bożej wraz z całą cudowną przyrodą i pamiętajmy o kapliczkach, zachowujmy tradycje śpiewu litanii przy nich.

9. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca maja. Spowiedź w piątek od godz. 16.30 o 17.00 dodatkowa msza dla dzieci.

10. W sobotę uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, głównej patronki Polski i naszej archidiecezji.
Porządek mszy niedzielny. Główne uroczystości miejskie odbędą się w kościele OO Bernardynów o godz. 9.30 a następnie przemarsz i złożenie kwiatów.
Święto patronalne Parafii w Dębowie oraz dzień modlitwy za rodaków przebywających na emigracji.

11. Zachęcamy do wieszania flag przy domach i na balkonach mieszkań

12. W przyszła niedzielę, III Niedzielę Wielkanocną będziemy przeżywać naszą patronalną Uroczystość Grobu Pańskiego.. O godz. 15.00 będzie procesja rezurekcyjna a po niej msza św, W uroczystościach weźmie udział Kapituła przy naszej bazylice, Zapraszamy do licznego udziału.Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 20.04.2014 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Rozpoczął się w Kościele Okres Paschalny, który będzie trwał aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego.

2. Szanownym Gościom i wszystkim Parafianom życzymy, aby szczególnie w naszej przeworskiej Jerozolimie przez pusty Grób, znak Całunu doświadczyć , że nie ma Go tu zmartwychwstał i na nowo odkrywać zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią, grzechem, smutkiem i lękiem. Niech te wydarzenia paschalne , które celebrujemy i na nowo przeżywamy pomogą nam bardziej uwierzyć w Jezusa Syna Bożego.

3. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych, porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

4. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego, dzień kanonizacji Ojca św. Jana Pawła II i Jana XXIII Po mszy wieczornej w naszej bazylice odbędzie się koncert w hołdzie Św. Janowi Pawłowi w wykonaniu znakomitego zespół SOUL ROZPOCZNIE W Kościele Tydzień Miłosierdzia.

5. Dziękujemy tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeżycia tych pięknych Dni Triduum Sacrum. Szczególnie dziękuję Ks. Wikariuszom za cierpliwą posługę w konfesjonale za wiele trudu w przygotowanie liturgii z ministrantami i lektorami i młodzieżą oazową . Wielkie wyrazy wdzięczności składamy ,: Siostrom Serafitkom za dekorację kościoła. Dziękujemy także chórowi Parafialnemu ECHO i Scholi za oprawę muzyczną całego Triduum Paschalnego, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Panu kościelnemu Stanisławowi Węglarzowi, straży przy Bożym Grobie a także, Akcji Katolickiej , KSM owi.

6. Przeworski Koło Turystyki Rowerowej Leliwa zaprasza do wzięcia udziału w IV pielgrzymce. Rowerowej im. Jana Pawła II do Jodłówki w dniu 01.05. szczegóły na afiszach.

7. W piątek, z racji Oktawy Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. Zachęcamy do lektury Tygodników; NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY

Chrystus Zmartwychwstał !!!!!!Niedziela Palmowa 13.04.2014r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. Dzisiejszą Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową, rozpoczął się Wielki Tydzień, który zakończmy Niedzielą Zmartwychwstania. Gorzkie Żale będą o godz. 15.00

2. We wtorek spowiedź wielkopostna. Przed południem od godz. 8. 30: do 12:00 a po południu od 14:30 do 18:00 . O godz. 10.00 i 16.00 krótka przerwa dla spowiedników.

3. W poniedziałek po wieczornej mszy spotkanie dla LSO.

TRIDUUM PASCHALNE
4. W Wielki Czwartek dzień ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństawa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 a następnie adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz.. 23.00. Od godz. 21.30 adoracji przewodniczy POAK oraz KSM

5. W Wielki Piątek w ciągu dnia zachęcamy do nawiedzenia kościoła i oddania czci Panu Jezusowi, Który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. W tradycji naszej Parafii jest indywidualne odprawianie Drogi Krzyżowej. Gorąco zachęcamy do podtrzymywania tej pięknej praktyki. 17:45 zapraszamy na rozpoczęcie NOWENNY DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

6. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Adoracja Krzyża i Grobu Pańskiego w piątek do 23.00. od 21.30 adorację poprowadzi Młodzież. W tym dniu obowiązuje post ścisły jakościowy i ilościowy. W czasie liturgii w czwartek i piątek śpiewać będzie nasz chór męski Echo.

WIELKA SOBOTA
7. Święcenie pokarmów wielkanocnych w Bazylice co pół godziny od 8.00 do 14.00
Zgodnie z przeworską tradycją od godz. 8.00 będą święcone pokarmy w następujących rejonach ;
a/ ul. Słowackiego, Zytnia, Zamknięta, Wojciechówka i Studzian.
b/ Gwizdaj, ul. Sobieskiego,, Poniatowskiego, Sienkiewicza,
Łańcucka, Krakowska i Niepodległości.
c/ Kaplica w Chałupkach a w drodze powrotnej, , ul. Wiśniowa, Gorliczyńska, Chruściela, Za Parowozownią, ul. Dobra, Wspólna , Lubomirskich, i Skłodowskiej,.
Parafian z tych rejonów prosimy o przysłanie pojazdów.

8. W sobotę LITURGIĘ WIELKIEJ NOCY rozpoczniemy o godz. 19.00. Prosimy przynieść świece,/paschaliki wielkanocne/ zabezpieczone przed wylewaniem wosku na posadzkę . Śpiew będzie animować nasza schola, która przygotowała specjalne śpiewy na tę najważniejszą liturgie w ciągu roku liturgicznego.

9. Rezurekcja,
Jak każe zwyczaj bardzo wcześnie rano, o godz. 6.00. z procesją wokół kościoła. W niedzielę Zmartwychwstania nie ma mszy o godz. 8.00. Pozostałe godziny mszy będą bez zmian.


06.04.2014 - V Niedziela Wielkiego Postu
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. Od piątku w naszej parafii trwają rekolekcje wielkopostne, które prowadzi franciszkanin, o. Krzysztof Sroka z Warszawy . Są one poświęcone Całunowi Turyńskiemu, którego wierna kopia pozostanie w naszej Bazylice Grobu Bożego.

2. Nauki rekolekcyjne dziś na każdej mszy św. i podczas nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 15.00. Dziś po mszy św. wieczornej ok. godz. 19.00 zapraszamy na medytację nad Całunem.
Jutro msza św. z nauką rekolekcyjną rano o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.00 z poświęceniem Całunu i błogosławieństwem na zakończenie rekolekcji. Zapraszamy.

3. Jutro rozpoczynają się też rekolekcje dla Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II oraz dla Zespołu Szkół w Chałupkach i Studzianie.

4. Spowiedź wielkanocna w naszej parafii będzie w Wielki Wtorek.

5. W sobotę przed południem odwiedzimy z posługą sakramentalną tych chorych i starszych, których nie odwiedzamy w pierwsze piątki. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.

6. W przyszłą niedzielę Niedziela Męki Pańskiej, czyli Palmowa. Poświęcenie palm na każdej mszy św. Uroczyste poświęcenie palm przed Bazyliką będzie na mszy św. o godz. 10.30.

7. Burmistrz Miasta Przeworska serdecznie zaprasza wszystkich miłośników biegania do udziału w "Biegu po kremówkę", mającym na celu uczczenie kanonizacji bł. Jana Pawła II. Bieg odbędzie się 26 kwietnia 2014 r. Przyjmowanie zgłoszeń do 14 kwietnia 2014 r. W dniu biegu zgłoszenia nie będą przyjmowane. Regulamin i karty zgłoszeń są do pobrania na stronie internetowej Urzędu Miasta Przeworska oraz w ratuszu w Referacie Promocji."

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

10. W czwartek zapraszamy dzieci na ostatnią drogę krzyżową o godz. 16.30. Droga krzyżowa ogólna w piątek o 17.30 i dla młodzieży również w piątek o godz. 19.00.

11. We wtorek zapraszamy młodzież klas drugich gimnazjum na godz. 18.00 na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem.


12. W piątek młodzież naszej parafii wyjeżdża na Spotkanie Młodych do Leżajska.

Intencje mszalne:

1 +Zofia Gulka intencja od sąsiadów 3 czerwca 2014 godz. 7 00

2 Za zmarłych z ul. Dobrej 5 czerwca 2014 godz. 7 00

3 +Anna Kluz intencja od sąsiadów 28 maja 2014 godz. 6 30
2 czerwca 2014 godz. 7 00
20 czerwca 2014 godz. 7 00
Młodzież ze Szkolnego Koła Caritas Zespołu Szkół Zawodowych dziękuje wszystkim którzy w poprzednią niedzielę złożyli ofiarę do puszek. Złożono 2379zł 81 groszy. Bóg zapłać.
4. Niedziela Wielkiego Postu „A”30.03.14 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. Dziś popołudniu Gorzkie Żale o godz. 15:00

2. Ze względu na zmianę czasu na tzw. letni wieczorna msza św. w ciągu tygodnia będzie o godz. 18.00

3. W czwartek Droga Krzyżowa o 16;30 dla dzieci

4. Spowiedź pierwszopiątkowa w czwartek piątek od godz. 16.30i

5. W piątek mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy wielkopostne rekolekcje parafialne, które będzie prowadził O. Krzysztof Sroka Franciszkanin.
Temat rekolekcji będzie związany z Całunem Turyńskim, który jest niemym, ale jednocześnie wiele mówiącym świadkiem męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa.
Po rekolekcjach wierna kopia całunu będzie eksponowana w Kaplicy Grobu Pańskiego.
Po mszy sw. z nauką rekolekcyjną , ok. 19.00/ o ile pozwoli na to pogoda/, wyruszymy na Drogę krzyżową ulicami miasta.. Prosimy zabrać ze sobą świece.

6. W sobotę o godz. 9.00 msza św. z nauka rekolekcyjną i udzieleniem sakramentu chorych. Zapraszamy osoby starsze i chore.
Po wieczornej mszy św. zapraszamy na naukę stanową rodziców. W niedziele nauki rekolekcyjne na wszystkich mszach.

7. W dniu 25.03. br zmarł w Brazylii, gdzie pracował jako misjonarz, pochodzący z Przeworska ks. Józef Kotlinski. Był rówieśnikiem Bł. Jana Pawła II. Dziś w kaplicy sióstr Miłosierdzia o godz. 10.00 zostanie odprawiona msza św. w jego intencji. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…


3. Niedziela Wielkiego Postu „A” 23.03.2014r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godz. 15.00.

2. We wtorek 25 marca uroczystość Św. Zwiastowania NMP. W tym dniu modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od momentu poczęcia do naturalnej śmierci

3. Droga Krzyżowa
dla dzieci w czwartek o 16.30 po niej obrzęd Komunii Św. W piątek o 17. 30 ogólna - rozważania prowadzi Domowy Kościół , o 19;00 dla młodzieży.

4. W zakrystii są do nabycia baranki paschalne 5 zł. oraz paschaliki CARITAS w cenie 7 zł.

5. W obecnym numerze tygodników; Niedziela i Gość Niedzielny dodatkiem jest książka Pasja wg objawień bł. Anny Katarzyny Emmerich. Cena za gazetę z książką wynosi 6 zł. Zachęcamy do nabycia, tym bardziej, że rekolekcje parafialne będą się skupiały wokół Całunu Turyńskiego, który jest niemym świadkiem męki śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.2. Niedziela Wielkiego Postu „A” 16.03.2014r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godz. 15.00.

2. W środę 19. Marca uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP. W tym dniu modlimy się za ojców. Jest to także dzień imienin Ks. Abpa Józefa Michalika oraz Ojca św. seniora Benedykta XVI

3. Droga Krzyżowa
dla dzieci w czwartek o 16.30 po niej obrzęd Komunii Św. W piątek o 17. 30 ogólna- rozważania prowadzi POAK, o 19;00 dla młodzieży.

4. W zakrystii są do nabycia baranki paschalne 5 zł. oraz paschaliki CARITAS w cenie 7 zł.


[b]Intencje mszalne:
I Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże intencja
z róży św. Jadwigi 24 sierpnia 2014 godz. 8 0009 marca 2014 - I Niedziela Wielkiego Postu
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
[/b]

1. Przeżywamy okres Wielkiego Postu. Zachęcamy wszystkich do podjęcia wyrzeczeń i postanowień wielkopostnych. Szczególnie zapraszamy do udziału w nabożeństwach Męki Pańskiej i do modlitwy o pokój na świecie.

2. Dziś po południu zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Po nabożeństwie msza św. bez homilii.

3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej:
- Dla dzieci w czwartek o godz. 16.30
- Parafialna w piątek o godz. 17.30
- Dla młodzieży w piątek o godz. 19.00

4. Jutro rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością św. Józefa. Litanię do św. Józefa będziemy odmawiać po wieczornej mszy św.

5. W tym tygodniu zapraszamy młodzież na spotkania przed bierzmowaniem. W poniedziałek klasy I a we wtorek klasy II gimnazjum.

6. W piątek, po drodze krzyżowej dla młodzieży, zapraszamy na spotkanie młodzież, która chce wziąć udział w Spotkaniu Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Niedzielę Palmową w Leżajsku.

7. Od środy Młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych będzie przeżywać rekolekcje szkolne. Polecamy całą szkołę naszej modlitwie.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Intencje mszalne:
Za śp. Zdzisławę i Zbigniewa - int. od syna Tomasza - 11.03. godz.17.30

Intencje mszalne:


I O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla sióstr i ich rodzin z róży Pani Teresy Bukała 14 maja 2014 godz. 18 00
8. Niedziela Zwykła, 02 marca 2014 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś w naszej parafii rozpoczyna się Eucharystyczne Nabożeństwo 40-to godzinne, przez które chcemy przygotować się do Wielkiego Postu. Homilie głosi ks. dr Arkadiusz Jasiewicz, wykładowca WSD w Przemyślu. Jutro i we wtorek msze św. z homilią o godz. 9.00 i 17.30. Okazja do spowiedzi we wtorek od godz. 8.30 i po południu od godz. 16.30. Adoracja Najśw. Sakramentu dziś po mszy św. o godz. 12.00 i po mszy św. o godz. 15.00. Jutro i we wtorek w od godz. 10.00-17.30. W tych dniach nie będzie Adoracji w kaplicy Sióstr Miłosierdzia.

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca - zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 15.00.

3. W najbliższą Środę rozpoczniemy Wielki Post, czterdziestodniowy okres pokuty i nawrócenia. Msze św. w Bazylice z posypaniem głów popiołem o godz. 6.30, 7.30, 9.00, 16.00, 17.30.

4. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Zachęcamy też do podjęcia postanowień i pracy trzeźwościowej oraz do modlitwy o pokój.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy piątek przed południem odwiedzimy chorych a po południu spowiedź od godz. 16.00.

6. Droga krzyżowa dla dzieci w każdy czwartek o godz. 16.30. Parafialna w piątek o godz. 17.30 i dla młodzieży również w piątek o godz. 19.00. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00. Kazania pasyjne będzie głosił ks. mgr Rafał Rusinek.

7. Dziś młodzież naszego miasta przeprowadza kwestę na działalność związaną z przywróceniem pamięci "Żołnierzy Wyklętych".

8. Na ołtarzach bocznych są wyłożone listy, na których można złożyć swój podpis w obronnie Polskich Lasów Państwowych. Potrzebny jest numer pesel.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.


Intencje mszalne:


I +Maria Kruk intencja z róży Pani Katarzyny Sochackiej 24 maja 2014 godz. 7 30
14 czerwca 2014 godz. 7 30

II O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla sióstr i ich rodzin z róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus 7 grudnia 2014 godz. 15 00

III Za zmarłe siostry z róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus 26 grudnia 2014 godz. 10 30

IV + Kazimierz Rewera 2 marzec 2014 godz. 10 30

V + Józef Znamirowski intencja od sąsiadów z bloku 14 1 czerwca 2014 godz. 10 00

VI Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla sióstr oraz ich rodzin intencja z róży Matki Bożej Łaskawej Pani Zofii Przeszłowskiej
24 sierpnia 2014 godz. 10 30

6. Niedziela zwykła 16.02.14 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. W tym tygodniu w Ministerstwie Kultury . i Dziedzictwa . Narodowego rozstrzygnięto wnioski o dofinansowanie projektów z Funduszu Norweskiego. Nasz projekt niestety nie otrzymał dofinansowania. Sukcesem było, ze znaleźliśmy się w finałowej stawce jednak tylko 18 wniosków z 270 otrzymało uznanie Komisji.
W związku z ta decyzją uruchamiamy plan B. Liczymy na dofinansowanie prac przy elewacji wieży bazyliki, naprawy dzwonnicy i napędu dzwonów i wykonanie bramy wjazdowej jako drogi ppoż. od strony ul. Kościelnej.
Do konserwacji został wzięty obraz Matki Bożej Pani Przeworskiej pochodzący z przełomu XVI / XVII w. Według konserwatorów sztuki może być jeszcze starszy, ale to wykażą specjalistyczne badania.
Ponieważ płacimy bardzo wielkie rachunki za gaz, staramy się także o pozyskanie funduszy na termomodernizację Bazyliki i Klasztoru i Domu Św. Józefa.
Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na realizacje planowanych inwestycji.

2. TV TRWAM jest już dostępna w sieci ogólnopolskiej.

3. POAK zachęca do włączania się w modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny. Harmonogram modlitwy dla róż różańcowych i nie tylko, na tablicy ogłoszeń.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W GN jest piękne świadectwo wiary Mistrza Kamila Stocha i naszych skoczków. Bardzo ciekawy Komentarz Redaktora naczelnego GN w związku z jazgotem medialnym o 6 mln na muzeum JP II i Kard Wyszyńskiego.
5. Niedziela zwykła 09.02.14 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. We wtorek 11 lutego we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorego. W naszej Bazylice będzie specjalna Msza św. o godz. 10.00 dla chorych z Miasta i Regionu Przeworskiego z udzieleniem sakramentu chorych oraz błogosławieniem lurdzkim.

2. Młodzież gimnazjalną przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie; klasy I w poniedziałek, klasy drugie we wtorek . Spotkania rozpoczynają się udziałem w mszy św. o godz. 17.30.

3. IPN z Rzeszowa szuka miejsca pochówku na cmentarzu głównym Franciszka Chruściela, zakatowanego przez komunistycznych ubeków. Prosimy o kontakt z osobami, które mają wiedzę na ten temat.

4. Ogłoszenia są dostępne także na naszej stronie internetowej.4. Niedziela zwykła 02.02.14 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś po mszy o godz. 15.00 zmiana tajemnic różańcowych oraz opłatek dla grup parafialnych w Sali Liceum Ogólnokształcącego.

2. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

3. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

4. We wtorek 11 lutego we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorego. W naszej Bazylice będzie specjalna Msza św. o godz. 10.00 dla chorych z Miasta i Regionu Przeworskiego. Zapraszamy już dziś.

5. OO Bernardyni mają jeszcze kilka wolnych miejsc na Pielgrzymkę do ziemi Świętej od 18 – 26 marca br. Bliższe informacje w klasztorze u O. Gwardiana
3. Niedziela zwykła „A” 26.01.2014 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE1. Dziś o godz. 12.30 w MOK spotkanie z Panią Poseł na Sejm RP Beatą Kempa poświęcone ideologii gender.

2. W przyszłą niedziele (02.02), w czterdzieści dni po Bożym Narodzeniu będziemy przeżywać Święto Ofiarowania Pańskiego, zwanego inaczej Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Podczas każdej mszy św. będą poświęcane świece. Jest to dzień modlitwy w intencji osób konsekrowanych, poświęconych Panu Bogu. Modlimy się w intencji tych, którzy z naszej parafii poświęcili swoje życie służbie Bogu i Kościołowi, w intencji sióstr pracujących w naszej Parafii: Sióstr Serafitek oraz Sióstr Miłosierdzia a także o nowe powołania z naszej parafii.

3. W przyszłą niedzielę zapraszamy na parafialny opłatek dla wszystkich grup działających i zaangażowanych w życie naszej wspólnoty. Rozpoczniemy msza św. o godz. 15.00 a następnie spotkanie w sali gimnastycznej LO. Serdecznie zapraszamy wszystkich od najmłodszej scholii, , LSO do członków Rady Duszpasterskiej Akcji Katolickiej, wspólnotę Żywego Różańca,, pracowników kościelnych, Siostry Serafitki i Miłosierdzia,

4. Dziękujemy za ofiary złożone na cele parafialne w minioną niedzielę suma ofiar indywidualnych w styczniu wyniosła 4 650 zł.

5. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca .

6. W przyszła niedziele o godz. 18.00 w MOK zapraszamy na jasełka wystawiane przez grupę teatralną z Zarzecza.2. Niedziela Zwykła A 19.01.2014 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. Dziś wspomnienie liturgiczne Św. Józefa Sebastiana Pelczara bpa naszej diecezji. Jego opiece powierzamy nasz Kościół Przemyski.

2. Trwa Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Jego zakończenie w sobotę 25 01. We wspomnienie nawrócenia Św. Pawła ap.

3. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w części parafii. Składamy serdeczne podziękowania za możliwość spotkania, wspólna modlitwę gościnność i zatroskanie o parafię. Bóg zapłać za składane ofiary. Dla tych parafian, którzy z różnych względów nie mogli być w czasie wyznaczonym na kolędę istnieje możliwość zgłoszenia w zakrystii, kancelarii, czy telefonicznie a chętnie skorzystamy z zaproszenia i odwiedzimy z kolędą.

4. W przyszłą niedzielę w MOK o godz. 12.30 odbędzie się spotkanie z Panią poseł Beatą Kempa, Przewodniczącą Zespołu Parlamentarnego STOP ideologii gender. Zachęcamy do udziału w tym spotkaniu rodziców, nauczycieli i wychowawców. Są to bardzo ważne sprawy o nich się mówi a nie zawsze wiemy o co tak naprawdę chodzi.

5. Trwają ferie zimowe .Msze św. w ciągu tygodnia w porządku wakacyjnym, czyli o godz. 6.30 i 7.30. Tym, których to dotyczy zyczymy udanych ferii.;

6. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj przeznaczone na potrzeby parafii.

Niedziela Chrztu Pańskiego 12.01.2014 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. Dzisiejsza niedziela chrzty Pańskiego kończy Liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Dekoracje bożonarodzeniowe i śpiew kolęd trwają w naszej tradycji do święta Ofiarowania Pańskiego (02.02)

2. W poniedziałek zapraszamy na spotkanie młodzież klas I gimnazjum przygotowująca się do bierzmowania. Kandydaci przychodzą na mszę św. o 17.30 a po niej spotkanie w grupach. Przypominamy, że na spotkania przynosimy Pismo Św.


3. W sobotę (18.01.) rozpoczyna się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

4. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na potrzeby parafii.

5. W MOK 17.01 w piątek o godz. 17.00 koncert kolęd w wykonaniu zespołów działających przy MOK-u oraz orkiestry dętej a w niedzielę koncert charytatywny organizowany przez parafię Chrystusa Króla od godz. 16.00Niedziela po Nowym Roku 05.01.2014 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli. Porządek mszy św. niedzielny Na wszystkich mszach poświęcenie kadzidła i kredy. Kredą piszemy na drzwiach domu, mieszkania litery C (Christus) + M + Mansionem (˝tzn, Dom, mieszkanie)+ B Benedicat, (błogosławi) oraz bieżący rok.
2. Kredę i kadzidło można nabyć w sklepiku. Ofiary są przeznaczone na cele misyjne Kościoła.

3. Dziś po mszy św. godz.15.00 zmiana tajemnic różańcowych.

4. W środę o godz. 17.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, młodzież klas II gimnazjum. Klasy pierwsze będą miały spotkanie w następnym tygodniu.

5. W sobotę 11.01 w 15 rocznicę śmierci ks. Prałata Adama Ablewicza, który przez 25 lat do 1989 r. był proboszczem naszej Parafii zapraszamy na mszę św. o godz. 17.30

6. W przyszła niedzielę, Niedzielę Chrztu Pańskiego (13.01. 13.) zapraszamy do kościoła Dzieci klas II na mszę o godz. 10.30

Niedziela po Bożym Narodzeniu 29.12.2013 r.
Św. Rodziny
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. We wtorek o godz. 9.00 i 16.00. zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno - przebłagalne na zakończenie roku. Jak co roku rozpoczniemy nieszporami. Nie będzie mszy św. o północy.

2. W środę Nowy Rok, Uroczystość Bożej Rodzicielki. Porządek Mszy św. niedzielny. Po mszy św. o godz. 15.00 procesja do pięciu ołtarzy połączona ze śpiewem kolęd.


3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

4 Aktualne konto Parafii jest na stonie internetowej w zakladce kancelaria parafialna i zaczyna sie na nr 66 1020.... Likwidacji uległo subkonto zaczynające się nr 33...


4. Wizyta duszpasterska;


BOŻE NARODZENIE 2013 r.


Orędzie z Groty Betlejemskiej

Narodziłem się NAGI, mówi Bóg,
abyś ty potrafił wyrzekać się samego siebie.

Narodziłem się UBOGI,
abyś ty mógł uznać mnie za jedyne bogactwo.

Narodziłem się W STAJNI,
abyś ty nauczył się uświęcać każde miejsce.

Narodziłem się BEZSILNY,
abyś ty nigdy się mnie nie lękał.

Narodziłem się Z MIŁOŚCI,
abyś ty nigdy nie zwątpił w moją miłość.

Narodziłem się W NOCY,
abyś ty uwierzył, iż mogę rozjaśnić każdą
rzeczywistość spowitą ciemnością.

Narodziłem się W LUDZKIEJ POSTACI, mówi Bóg,
abyś ty nigdy nie wstydził się być sobą.

Narodziłem się JAKO CZŁOWIEK,
abyś ty mógł się stać synem Bożym.

Narodziłem się PRZEŚLADOWANY OD POCZĄTKU,
abyś ty nauczył się przyjmować wszelkie trudności.

Narodziłem się W PROSTOCIE,
abyś ty nie był wewnętrznie zagmatwany.

Narodziłem się W TWOIM LUDZKIM ŻYCIU,
mówi Bóg, aby wszystkich ludzi zaprowadzić do domu Ojca.
Lambert Noben

W święty dzień Narodzenia Pańskiego jako Wasi duszpasterze
życzymy , aby każdego dnia Boże Narodzenie dokonywało się w każdym z Was, w rodzinach, w życiu społecznym i przemieniało jakość chrześcijańskiego życia.


Życzenia Świąteczne przekazują nam także oraz Europoseł Pan Tomasz Poręba Posłowie RP Vice Marszałek Sejmu Marek Kuchciński , Senatorowie; Pan Andrzej Matusiewicz i Alicja Zając raz Burmistrz Przeworska Pani Dubrawska Lichtarska, Starosta Powiatu Przeworskiego Pan Zbigniew Kiszka.

Jutro Święto Św. Szczepana Serdecznie zapraszamy do naszego albertyńskiego Betlejem.

W piątek Św. Jana Apostoła. Zapraszamy na mszę o 17.30 , którą będą odprawiać kapłani pochodzący z naszej Parafii. Podczas tej mszy św. Poświęcenie i udzielanie wina .

SERDECZNE Bóg zapłać za prace przy świątecznym wystroju kościoła S. Angelice i siostrom Serafitkom, młodzieży, Panom Adamowi Kaczmarowi, Stanisławowi Michalikowi oraz Panu Stanisławowi Węglarzowi –- kościelnemu.

W najbliższą sobotę rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Odwiedzimy Parafian w Chałupkach i Szewni.
4. Niedziela Adwentu „A” 22 12.2013 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE1. Dziś na Rynku od godz.11.00. Wigilia Miejska

2. We wtorek (24 XII) Wigilia przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Zgodnie z nasza tradycją w tym dniu zachęcamy do wstrzymania się od potraw mięsnych. Zapraszamy na msze św. rano od godz. 6:30. W wigilię nie będzie wieczornej Mszy św.

3. Wieczerza wigilijna w naszych rodzinach niech będzie połączona z czytaniem Pisma Św. o narodzeniu Pana Jezusa, modlitwą, śpiewem kolęd, pamięcią o samotnych a alkohol niech nie burzy atmosfery jedności i zgody.

4. O północy zapraszamy na Pasterkę, która jest pierwszą mszą z Uroczystości Bożego Narodzenia. Przed pasterką zapraszamy na program czuwania, przygotowany przez S. Angelikę z młodzieżą naszej parafii. W Boże Narodzenie nie ma mszy św. o godz. 6.30, godziny pozostałych mszy św. bez zmian.

5. W drugi dzień Bożego Narodzenia, Święto Św. Szczepana, godziny mszy św. jak w każdą niedzielę,

6. W Święto Św. Jana Apostoła zapraszamy księży rodaków. na wieczorną mszę z poświęceniem i rozdaniem wina

7. Dziękujemy za ofiary na renowację elewacji Bazyliki. Suma ofiar indywidualnych wyniosła w ostatnią niedzielę 5000 zł. Bóg Zapłać ofiarodawcom.

8. Tygodniki Niedziela i GN sa podwójne w cenie 9 i 8 zł. W Niedzieli jest Kalendarz oraz płyta z Kolędami.

Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Ducha Świętego
37-200 Przeworsk ul. Kościelna 7
tel. (016) 6487016