Gdy na migdałkach pojawią się kamienie

Migdałki przyczyniają się do filtrowania płynu limfatycznego i sprzyjają zwalczaniu bakterii i wirusów, które przechodzą przez nos lub usta do gardła. Po walce między białymi krwinkami i bakteriami, pozostałości martwych komórek gromadzą się w migdałkach, które prowadzą do ich usunięcia.

Większość osób cierpi na chorobę w której na migdałkach pojawiają się kamienie. Problem ten może prowadzić do innych problemów takich jak nieświeży oddech, ponieważ kamienie na migdałkach mają tendencję do uwolnienia okropnego zapachu. Przyczyny tego mogą być różne. Gdy migdałki stają się słabe, sytuacja ta może prowadzić do powstawania kamieni. Można mieć problemy zdrowotne, które mogą osłabić węzły.

Jednym z problemów zdrowotnych, które mogą osłabiać pracę migdałków jest to co się dzieje w jamie nosowej i gardle, w którym zostają uwięzione nadmiar śluzu i inne pozostałości prowadzące do tworzenia się kamieni. Alergie ciała mogą prowadzić do tworzenia się kamieni. Kiedy czyjeś ciało reaguje na alergizujące cząstki to stają się one szkodliwe dla organizmu. Ta walka osłabia układ limfatyczny, a to sprzyja powstawaniu kamieni. Infekcje ciała i wirusy takie jak zakażenia zatok mogą również powodować kamienie. Wirusy i infekcje sklejają migdałki powodując rozwój kamieni. Również niektóre produkty spożywcze mogą prowadzić do tworzenia się tych kamieni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *